Advert
Advert
Advert

TİYATRO ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR…

TİYATRO ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR…
Bu içerik 575 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçen yıl İzmir’e bağlı Seferhisar İlçesinin Ulamış Köyü’nde yetişkinlerden kurulu tiyatro topluluğu, ‘Hayatın İçinden’ adlı oyunla, Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’ne katılarak, oyunu Milaslılar için sahneledi…

Yaşamın içinden derlenen öykülerden yola çıkılarak, Vedat Murat Güzel tarafından derlenen ve yönetilen oyun, iki perde halinde sunuldu.

Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ve bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri yanı sıra Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve Milaslıların izlediği oyunda; Ayşe Duruk, Aslı Esenli, Ayşe Berrin Bayus, Berkay Taşkan, Bahar Ceptuğ, Bircan Tolunay, Berfin Erdemer, Beren Çaylak, Emine Yavaş, Enis Bayus, Emine Yıldırımer, Eralp Çamtepe, Gönül Özdemir, Gül Bulgurcu Çiftçi, Huriye Delen, Hatice Çamtepe, Meltem Esenli Özdek, Mehmet Coşkun, Mücella Erdurak, Nilgün Bahar, Nesrin Cangözoğlu, Özlem Çalışır, Rukiye Sezen, Rakibe Coşkun, Sevgi Yatar, Sıdıka Yatar, Sevcan Keskin, Tuana Kalaycı ve Yüksel Çiftçi rol alıyor.

Oyun, adından da anlaşılacağı gibi yaşamın içinden öykülerden oluşuyor. Türk toplumuna dair öyküleri sahneleyerek aslında hepimize ayna tutuyor. Biraz güldürmek, biraz da düşündürmek için sahneye taşınan oyun, her ne kadar ‘vasat’ bir performansla sergilense de, kimi zaman seyirciyi güldürmeyi, kimi zamanda düşündürmeyi başardı.

Oyunun sonunda Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar çiçek takdim ederek, oyunculara ve yönetmene teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500