Advert
Advert
Advert

ÇÖLLÜOĞLU RESMEN İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDI…

ÇÖLLÜOĞLU RESMEN İLÇE BAŞKANLIĞINA ATANDI…
Bu içerik 6699 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27’nci dönem milletvekilliği adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden istifa eden CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan’ın yerine, yönetim kurulu kararı ve genel merkez onayı ile Hüseyin Çöllüoğlu resmen ilçe başkanlığı görevine atandı.

26 Nisan 2018 tarihinde görevinden istifa ederek CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı olan Suat Özcan’ın yerine bir süre ilçe başkanlığı görevini vekâleten yürüten Hüseyin Çöllüoğlu, 12 Mayıs 2018 tarihinde genel merkez tarafından gönderilen resmi bir yazı ile ilçe başkanlığına resmen atandı.

Henüz ilçe başkanlığına atanalı birkaç gün olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, uzun bir süre siyasetin içinde olduğunu ve bu süreçte birlikte yol almaktan son derece onur duyduğu Suat Özcan’a adaylığı konusunda başarılar dileyerek; “Suat başkanımız başvuru için son gün olan 26 Nisan 2018 tarihinde böyle bir karar aldı. Açıkçası yıllardır birlikte çalışmış biri olarak son derece mutlu oldum. Umarım listeye girmeyi başarır ve Muğla halkı onu meclise milletvekili olarak gönderir. Çünkü Suat Bey’in milletvekili olarak Muğla’ya ve Milas’a çok önemli hizmetler yapacağına inanıyorum. Bu anlamda birlikte çalıştığı tüm yönetim kurulu olarak kendisinin yanındayız ve destekliyoruz.

Suat Başkan istifa ettikten sonra parti tüzüğü gereği, yenisi atanana kadar birinin vekaleten bu görevi yürütmesi gerekiyordu ve arkadaşlarımız da bu göreve beni layık gördüler. Sonrasında ise ilçe yönetim kurulu bir karar alarak resmen atanmam için il başkanlığımıza alınan kararı ilettiler ve ardından da il başkanlığımız ve genel merkezimiz de bu kararı onaylayarak beni, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı olarak resmen görevlendirdi.

Bugüne kadar ilçe örgütü olarak ne yaptıysak, birlik ve beraberlik içerisinde tüm ana kademe, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte bir fazlasını yaparak halkımıza hizmet edeceğiz” dedi.

Yeni İlçe Başkanı Çöllüoğlu, Suat Özcan’ın istifasıyla boşalan yönetim kurulu üyeliğine ise birinci sıra yedek üye olan Saim Tartan’ın getirildiğini bildirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa kemal topçu     0000-00-00 Hayırlı olsun başarılar dilerim
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-05-15 Hayırlı olsun, başarılar dilerim.