Advert
Advert
Advert

9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI…

9. NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLADI…
Bu içerik 891 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu, Emekli Öğretmen Nebi Uslu anısına bu yıl 9. kez düzenlenen tiyatro şenliği, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Sabahattin Akyüz Fen Lisesi tarafından sahneye konulan “Lüküs Hayat” adlı oyun ile start aldı. Saat 21’de başlayan ve katılımın oldukça fazla olduğu oyun, izleyenler tarafından beğeniyle takip edildi.

Ekrem Reşit Rey tarafından yazılan, Elif Alan İnce tarafından yönetilen komedi türü olan oyun genç ve amatör tiyatrocular tarafından başarıyla sahneye kondu.

Oyun sonunda oyunun yönetmeni Elif Alan İnce’ye çiçek ve plaket takdim eden Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın şehir dışında olması nedeniyle gösteriye katılamadığını, herkese sevgi ve saygılarını ilettiğini belirterek; “çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşları olan bu genç kardeşlerimizin gösterdiği performans bizleri son derece memnun etti. Nebi Uslu Tiyatro Şenliğimize katılımınızdan ve ortaya konan bu güzel oyunda emeği gecen tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.

9’ncu Nebi Uslu Tiyatro Şenliği bugün, Seferihisar Ulamış Köy Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan "Yaşamın İçinden" adlı oyunla devam ederken, 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü Menteşe Belediyesi Tiyatrosu tarafından "Bize Gülmek Lazım", 17 Mayıs 2018 Perşembe günü Fethiye Belediye Tiyatrosu tarafından “Resimli Osmanlı Tarihi”, 18 Mayıs 2018 Cuma günü Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahneye konulacak “Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası” isimli oyunla sona erecek.

Tüm oyunlar Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda akşam saat 21’de başlayacak ve ücretsiz izlenebilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500