Advert
Advert
Advert

BALIK FESTİVALİ’NDE, ÇOMAKDAĞ DA GEZİLDİ…

BALIK FESTİVALİ’NDE, ÇOMAKDAĞ DA GEZİLDİ…
Bu içerik 1711 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

9 Mayıs Cuma günü başlayan ve 13 Mayıs Pazar günü sona eren Milas ikinci Balık Festivali’nin ilk gezisinde, Milas’a festival için gelen yabancı öğrenciler, Çomakdağ Kızılağaç Mahallesi’ne götürüldüler.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonu olan Çomakdağ Kızılağaç gezisine, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal da iştirak etti.

Kosovalı ve İngiliz öğrencilerin katıldıkları gezide Milas’ın yabancı konukları önce Çomakdağ Kızılağaç İlkokulu’nu ziyaret ettiler. İlkokul öğrencilerinin halk oyunları ile karşılanan misafirlere Çomakdağ’ın yöresel zeytinyağlıları, pasta ve börekleri de ikram edildi.

Yöresel Köy Düğününü İzlediler…

Çomakdağ Kızılağaç İlkokul ziyareti sonrasında köy meydanında halk oyunları ekibinin gösterileri ile karşılanan yabancı konuklara geleneksel bir köy düğünü töreni de izlettirildi.

Özel olarak düzenlenen bir köy evi odasının gezilmesi sonrasında Çomakdağ Mahallesi kadınlarının sattıkları çeşitli eşyaları satın alan yabancı öğrenciler, köy düğününü de ilgiyle izleyerek, düğün töreni sonrasında hep birlikte oyunlara katıldılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500