Advert
Advert
Advert

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU, MUĞLA’DA…

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU, MUĞLA’DA…
Bu içerik 749 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Muğla’da 179 milyon liralık yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Muğla’da inşa edilen 12 tesisten 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 11 adet tesisin ise temelini atacak. Temeli atılacak tesislerin 10 adedi Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü ve 1 adedi de Orman Genel Müdürlüğü  (OGM) tarafından Muğla’ya kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu merasimde ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 1 adet dere ıslahının açılışını da gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 15 Mayıs Salı günü saat 11.00’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 179 milyon TL yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Muğla’ya 179 Milyon TL’lik 12 Tesis…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Yatağan Yaylaköy Barajı ve Sulaması, Ula Çıtlık Göleti ve Sulaması, Seydikemer Kayacık Göleti ve Sulaması ve Menteşe Göktepe Sulaması ile 3 adet gölet ve 3 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarında temellerini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DSİ Genel Müdürlüğü’nce yapımı tamamlanan Seydikemer Ören Köyü Yavlak Deresi Islahı’nın da açılışını gerçekleştirecek.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 12 tesisin maliyeti ise 179 milyon TL.

Ayrıca, Muğla’da düzenlenecek merasimde 5 aileye gelir getirici tür, 5 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu adaçayı, lavanta ve fıstıkçamı fidan türlerinden oluşan toplam 2.500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Muğla’nın Münbit Toprakları Suya Kavuşuyor…

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 7.278 dekar zirai alan suya kavuşacak. 1 milyon 920 bin metreküp su biriktirilecek. 1 ilçe, 3 mahalle ve 1.390 dekar araz, taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500