Advert
Advert
Advert

KOSGEB, MİLAS'TA ŞUBE AÇMAYA HAZIRLANIYOR...

KOSGEB, MİLAS'TA ŞUBE AÇMAYA HAZIRLANIYOR...
Bu içerik 862 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MİTSO, Milas'ta bir şube açabilmesi için KOSGEB'e Oda binasında yer tahsis edecek. KOSGEB, Milas'ta şube açarsa küçük ve orta ölçekli işletmeler, kurumla olan ilişkileri için Muğla il merkezine (Menteşe) gidip gelmekten kurtulacaklar.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirmek ve desteklemek amacıyla kurulmuş olan KOGEB'in Muğla İl Müdürlüğü, Milas yöresindeki KOBİ'lerin işlemlerini hızlandırarak çözümlemek amacıyla Milas'ta bir şube açmaya hazırlanıyor. Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer'i ziyaret eden KOSGEB Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın ve kurumun KOBİ uzmanı Derya Delice Altunbağ, Milas'ın il ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirterek Milas'ın KOBİ'lerine yerinde hizmet vermeyi hedeflediklerini söylediler. Milas'tan kuruma yapılan başvuruların yoğunluğu nedeniyle Milas'a bir şube açmayı düşündüklerini ifade eden KOSGEB Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın yer ve personel sorununun çözümlenmesi durumunda şube açılışının yapılacağını bildirdi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, KOSGEB'in Milas'ta bir şube açmayı düşünmesinin Milas için çok olumlu olacağını belirterek "Eğer KOSGEB Milas'ta bir şube açarsa, kurumla ilişkisi olan Milaslılar, üyelerimiz Muğla'ya gidip gelmekten kurtulurlar. Biz MİTSO olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Oda binamızdan bunun için yer tahsisi de yapabiliriz" diye konuştu.

KOSGEB Muğla İl Müdürlüğünün bir şubesinin Milas'ta açılması için MİTSO ile kurum arasındaki görüşmeler önümüzdeki günlerde sürecek.   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500