Advert
Advert
Advert

LİMA’DAN ANNELERE ÖZEL GÜN…

LİMA’DAN ANNELERE ÖZEL GÜN…
Bu içerik 6138 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde, normal yollardan çocuk sahibi olamayan kadınların ‘Tüp Bebek’ yöntemiyle anne olmalarına yardımcı olan Lima Klinik sahibi Op. Dr. Ali Kavas, klinikte tedavi görmek suretiyle anne olan hastalarına bir kahvaltı verdi. Anneler Günü’nde gerçekleşen etkinlikte tüp bebek yönetimiyle anne olanlar, anne olmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadılar.

Üniversite ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl Adıyaman’da görev yapan ve ardından Muğla Yücelen Hastanesi’nde çalışan Op. Dr. Ali Kavas, 3 yıl önce Milas’a gelerek kendi özel kliniğini kurdu. Özellikle normal yollardan anne olamayan kadınlara ‘Tüp Bebek’ tedavisi ile yardımcı olan Op. Dr. Kavas, Anneler Günü’nde bu yolla anne olma mutluluğunu yaşayanlara farklı bir mutluluğu da yaşattı.

4D Ultrason, normal doğum (ağrısız sezeryan doğum), istenmeyen veya problemli gebelik tahliyesi (kürtaj), gebelik takibi, menopoz, kısırlık tedavisi, IUI (aşılama), kanser tarama, cerrahi uygulamalar, aile planlaması gibi birçok konuda hastalara tedavi uygulandığını belirten Op. Dr. Ali Kavas;

“Üç yıldır birlikte yol aldığımız hastalarımızla bugün bir arada olmak istedik. Bugüne kadar birlikte yol yürüdüğümüz, doğumunu gerçekleştirdiğimiz, tüp yöntemiyle anne olmalarına vesile olduğumuz dostlarımızla Anneler Günü’nde kaynaşmak, insanların yeni dostluklar kurmasını arzuladı ve böyle bir kahvaltı organizasyonu yaptık.

Toplumda henüz daha yeni yeni anlaşılan bir yöntem olan aşılama yani tüp bebek yöntemini, annelik duygusunu tatmak isteyen ancak normal yollardan bunu başaramayan anne adaylarımıza bu tedavi yöntemini en ince detaylarıyla anlatıyoruz. Bugün dünyada yaygın olan bu yöntemin ülkemizde de yıllardır uygulandığını, böylece onların da yüzlerinin gülmesine vesile oluyoruz.

Bugün burada gördüğünüz konuklarımızın arasında normal yoldan doğum yapan hastalarımız da var, tüp bebek yöntemiyle anne olanlar da bulunuyor. Hatta tedavileri devam eden yani doğum yapmamış hastalarımız da var. Onları böyle mutlu görmek, bizleri de son derece mutlu ediyor, gururlandırıyor.

Aslında pahalı olarak bilinen bir tedavi yöntemidir. Ancak dar gelirli vatandaşlarımız da bazı kriterleri yerine getirmek suretiyle onlar da bu yöntemden yararlanabiliyor. Örneğin en az 3 yıllık evli olmaları, kadının hiç hamile kalmaması ve en az 25 yaşında olması gibi…” diyerek, bu durumda olan çiftlerin mutlaka kliniğe gelerek kendileriyle görüşmesini, en uygun tedavi yöntemi hakkında bilgi almalarını dile getirdi.

Yaklaşık 500 kişilik bir grubun, ilçemize bağlı Menteş Mahallesi’ndeki Esinti Restaurant’ta bir araya geldiği kahvaltıda, normal doğum ya da tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olan çiftler, Op. Dr. Ali Kavas ile günün hatırasına fotoğraf çektirirken, etkinliğe katılan annelere de çeşitli hediyeler sunuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500