Advert
Advert
Advert

MİTSO, İZMİR 8. OLIVTECH FUARI'NA RENK KATTI…

MİTSO, İZMİR 8. OLIVTECH FUARI'NA RENK KATTI…
Bu içerik 684 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İzmir'in yeni fuar alanında bu yıl 8'incisi düzenlenen Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'nda MİTSO rüzgarı esti.

MİTSO, fuardaki ürün sergileme biçimiyle, katılımcı yoğunluğuyla, özgün ikramlarıyla, müzik dinletisi ve halkoyunları gösterileri ile ilk gün fuarın yıldızı oldu.

MİTSO, İzmir 8. Olivtech Fuarı için ilk gün Milas'tan iki otobüs kaldırarak Odanın yönetim kurulu ve meclis üyelerini, zeytinyağı işkolundan üyelerini ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerini fuara götürdü.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, bu yıl 8'incisi düzenlenen İzmir Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'na renk kattı. MİTSO, fuardaki gerek sergileme biçimiyle, gerek katılımcı yoğunluğuyla, gerek çaykamadan tepsi böreğine, tarçından namaz helvasına yerel ve özgün ikramlarıyla, klasik Batı müziğinden Türk Halk Müziğine müzik dinletileriyle ve Milas yöresinin halkoyunları gösterileriyle fuarın adeta yıldızı oldu.

İzmir'de yeni fuar yerinde düzenlenen 8. Olivtech Fuarında MİTSO, B girişindeki ilk stantta Milas'ın, girdikleri yarışmalarında madalyalar kazanan coğrafi işaretli zeytinyağlarını sergiledi. 120 metrekarelik bir alana, özgün ve şık bir şekilde kurulan Milas standında, Milas'ın Karianda, Labranda ve Dalından, Mandalya, Selene ve Zavendik markalı zeytinyağları da, kendi oluşturdukları alanlarda ürünlerini tanıttılar. MİTSO, fuarın ilk günü Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri; Soner Çamlıbelen, Hüseyin Aykal, Hasan Tiryakioğlu, Meclis Üyeleri; Reşat Uygun ve Yasin Erol, Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu ile fuara katılırken zeytinyağı işkolundan üyelerini ve bazı sivil toplum kuruluşlarını fuarın ilk günü iki otobüsle İzmir'e götürdü. Fuardaki MİTSO standında ilk gün düzenlenen tanıtım kokteyline Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, eski Muğla Milletvekili Zeki Çakıroğlu, Bafa'nın son Belediye Başkanı Zühra Dönmez, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban ve gaziler, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Gazipaşa - Firuzpaşa Mahalleri Muhtarı Recep Panay, Hocabedrettin - Hisarbaşı Mahalleleri Muhtarı Vasfi Selçuk, Hayıtlı - Ahmetçavuş Mahalleri Muhtarı Ayhan Demirçivi, İzmir'deki Milaslılar Derneği Başkanı Baki Öner ve derneğin eski başkanlarından İlgin Saylam, Denizbank Milas Şubesi Müdürü İsmet Aloğlu, TARİŞ 153 No'lu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül ve kooperatif yöneticileri, Milas'ta örnek zeytinyağı üretimi yapmakta olan Ali Osman Menteşe, TARİŞ'in tadım uzmanlarından Gıda Mühendisi Dudu Gönül Tolun, Odanın 2018 İş Rehberi'ni hazırlayan İzmirim Ajans'tan Tülay Ügünük, Hürriyet Gazetesi'nin İzmir Ege Bürosundan Adnan Kaya ve Cemal Selvi ile pek çok konuk katıldılar. MİTSO personelinden Sabiha Çiftçi, Irmak Tireli ve Cansel Örüs; davetlileri karşılayıp ikramlarda bulundular. Stantta konuklara Milas'ın yerel özgün lezzetlerinden çaykama, tepsi böreği, namaz helvası ve tarçın ikram edilirken ikramlar konuklardan bol bol övgü aldı.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği'nin yerel giysilerle MİTSO standında Milas ve yöresi halkoyunları büyük beğeni kazanırken bir dernek üyelerinden Kazım Çelik'in dilli kavalla seslendirdiği yöre türküleri ve seferberlik türküleri de çok büyük bir beğeniyle dinlenirken Gazipaşa - Firuzpaşa Mahalleleri Muhtarı Recep Panay'ın seslendirdiği Milas şiirleri ise bütün gözleri MİTSO standına çevirdi.

Ayrıca MİTSO standında İzmir'in en seçkin klasik Batı müziği gruplarından birisi olan Kare Sanat Trio'sundan Alpay Telkıvıran, Sıla ve Venüs'ün gitar, keman ve viyolonsel ile seslendirdiği müzikler de fuarda bütün ilginin MİTSO standına yoğunlaşmasını sağladı.

Fuarı ziyaret edenler MİTSO standında sergilenmekte olan zeytinyağı ve zeytinler hakkında ilgili firma yetkililerinden bilgi aldılar ve tattıkları Milas zeytinyağlarına övgülerde bulundular.

İzmir 8. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'nı ziyaret eden kimi ihracatçılar da MİTSO standında sergilenmekte olan Milas zeytinyağına ilgi gösterdiler ve marka temsilcileriyle görüşmeler yaptılar.

REŞİT ÖZER: MİTSO FUARIN İLGİ MERKEZİ OLDU...

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO'nun İzmir Olivtech Fuarı'nda Milas zeytinyağlarının tanıtımını büyük bir başarıyla yaptığını belirterek "Milas zeytinciliğinin ve zeytinyağcılığının gelişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Bu konuda her fırsatı değerlendiriyoruz. Fuarlar bizim Milas zeytinyağını tanıtabilmemiz için güzel bir fırsat sağlıyor. Biz de Milaslı firmalarımızla birlikte yağlarımızı en iyi şekilde tanıtıyoruz. Tanıtımda ilgi çekmek önemli; biz de fuara gelenlerin ilgisini çekmek için değişik düzenlemeler yapıyoruz. Bu fuarda Milas Yörük Obaları Türkmen Derneği'nin de Milas'ın tanıtımı ve ilginin MİTSO standına çevrilmesi için güzel bir katkısı oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca fuarda bizi yalnız bırakmayan Kaymakamımız Sayın Eren Arslan, Belediye Başkanımız Muhammet Tokat, esik Milletvekilimiz Zeki Çakıroğlu, eski Bafa Belediye Başkanımız Zühra Dönmez, İzmir'de bizi yalnız bırakmayan Denizbank Milas Şube Müdürü İsmet Aloğlu'na, her faaliyetimizde yanımızda olan İzmir'deki Milaslılar Derneği Başkanı Baki Öner'e, Muhtarlarımıza, Gazilerimize çok teşekkür ediyorum. Milas'ın kaliteli, coğrafi işaretli zeytinyağlarını standımızda sergileyen Karianda, Labranda, Dalından, Mandalya, Zavendik ve Selene markalarının sahibi firmalarımıza da ayrıca ve özel olarak teşekkür ediyorum. Fuar boyunca gösterdiğiz performansla MİTSO İzmir 8. Olivtech Fuarı'nın en çok ilgi çeken fuarı oldu" dedi.

ZEYTİNDOSTU DA FUARDA...

MİTSO Standının karşı komşusu konumundaki Zeytindostu Derneği satında ise aralarında coğrafi işaretli Milas zeytinyağlarının da olduğu Türkiye'nin değişik bölgelerinin ödül kazanmış tüm zeytinyağları sergilendi. Dernek yöneticilerinden Eczacı Atilla Totoş, Zeytindostu Derneğinin standını ziyaret eden konuklara kısa bir zeytinyağı tadımı eğitimi verirken zeytinyağının hangi hastalıklara iyi geldiğini ve hangi hastalıkları önlediğini anlattı. Atilla Totoş, konuklarına her gün, kahvaltıdan 15 dakika önce birer kaşık kaliteli zeytinyağı içmelerini önerdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500