Advert
Advert
Advert

TEK KOLEJİ’NDEN ENGELLİLER YARARINA KERMES…

TEK KOLEJİ’NDEN ENGELLİLER YARARINA KERMES…
Bu içerik 1166 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel Milas Tek Koleji, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle, Atapark’ta bir kermes düzenledi… Elde edilen gelir, özel bireylere eğitim veren okul ya da okullara verilecek…

Atapark’ta düzenlenen kermesin, okul aile birliği başkan ve üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini belirten Kurum Müdürü Şevket Aktaş; “Bu konuda bütün emek ve çaba okul aile birliği üyelerimizindir. Öğrencilerimizin aileleriyle doğrudan işbirliği yaparak, çok güzel bir etkinliğe imza attılar. Bu anlamda kendilerine kurumumuz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

“Farkındalık yaratmak hepimizin görevi”

Özel Milas TEK Koleji Müdürü Şevket Aktaş; “Asıl amaç gelir elde etmek ya da elde edilecek geliri bir okula bağışlamak değildir. Asıl amaç, bugün yaşama tutunmaya çalışan, gerçekten binbir zorlukla örnek bir yaşam mücadelesi veren engelli yurttaşlarımızın bu zor yaşamlarına dikkat çekmek, onlar için kolay bir yaşam çizgisini oluşturmak için toplumsal duyarlılığı arttırmaktır. Son dönemlerde Türk toplumunda bu konuda gerçekten bir duyarlılık oluştu. Elbette yeterli bulmuyoruz ve daha da artmasını istiyoruz. Çünkü bilmeliyiz ki hepimiz birer engelli adayıyız. Dolayısıyla bugün engelli birer birey olarak toplumda bulunan yurttaşlarımızı anlamak, onların da bizler kadar toplum içinde, sosyal yaşamda olmaları gerektiğini hatırlamak ve hatırlatmak zorundayız. Hafta nedeniyle öğrencilerimize bu konuyu, öğretmenlerimiz detaylı bir şekilde anlatmaya, çocuklarımızı bu konuda eğitmeye çalıştılar. Belirli aralıklarla bu konuyu işlemeye devam edeceğiz. Yani sadece engelliler haftasında bırakmayacağız” dedi.

Okul Aile Birliği üyeleri tarafından hazırlanan ürünler, düzenlenen kermes ile satış yapılarak, özel bireylerin zorlu yaşamlarına bir kez daha dikkat çekildi. Elde edilen gelir ise, özel bireylere eğitim veren okul ya da birden fazla okula bağışlanacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500