Advert
Advert
Advert

POLİS’TEN ‘KARANFİLLİ’ KONTROL…

POLİS’TEN ‘KARANFİLLİ’ KONTROL…
Bu içerik 2391 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, Trafik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında yaptıkları uygulamada sürücülere karanfil verdi… Kurallarına uyan sürücülere teşekkür eden trafik ekipleri, kask takmayan motosiklet sürücülerini ve emniyet kemeri takmayan sürücüleri ise uyardı…

Her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi Günü ‘Karayolu Trafik Güvenliği Günü’ bu günü takip eden hafta ise ‘Karayolu Trafik Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri kent araçları ve motosikletleri durdurarak karanfil verdi.

Trafik güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirilebilmesi amacıyla yapılan bu çalışma ile aynı zamanda sürücülere kurallara uymaları yönünde uyarılarda bulunuldu.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde yapılan etkinlikte, kurallara uyarak emniyet kemeri ve kask takan motosiklet sürücülerine teşekkür ederek karanfil veren trafik ekipleri, kurallara uymayan sürücüleri ise uyardı.

Etkinlikle ilgili kısa bir açıklama yapan emniyet yetkilileri, Trafik Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenleyeceklerini ve bu etkinlikleri yıl içerisinde zaman zaman tekrarlayacaklarını belirterek; “Karayolu Güvenlik ve Trafik Haftası münasebetiyle sürücülere karanfil dağıttık. Her zaman bizlerden bekledikleri şeylerin dışına çıkarak karanfil dağıtıyoruz, emniyet kemeri ve trafik kuralları konusunda bilgiler verip sürücülerimizi bilinçlendiriyoruz. Sürücülerimizin varacakları yere kazasız belasız ulaşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Aslında trafik cezası değil de sürücülerimize her zaman karanfil vermek istiyoruz. Bu etkinlikler ile sürücülerimizin emniyet kemeri takmalarındaki duyarlılığı da artıyor ve bu durum bizi çok mutlu ediyor. Sürücülerimiz karanfil almalarını ilk önce şaşkınlıkla karşılıyor ama daha sonra bu uygulamadan memnun kalıyorlar. Sürücülerimiz ilk olarak kendileri trafik kurallarına uyduğunda diğer sürücülerinde kurallara uyduklarını göreceklerdir. Bunun için tüm sürücülerimizin kurallara uymalarını ve birbirlerine trafikte saygı çerçevesinde hareket etmelerini temenni ediyoruz” dediler.

Karanfil alan sürücüler de uygulamadan memnun kaldıklarını belirterek, emniyet ekiplerine teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500