Advert
Advert
Advert

MİNİK KARİKATÜRİSTLER ESERLERİNİ SERGİLİYOR…

MİNİK KARİKATÜRİSTLER ESERLERİNİ SERGİLİYOR…
Bu içerik 681 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan karikatür kursuna katılan minik karikatüristler, şimdiye kadar çizdikleri karikatürleri 12 Mayıs Cumartesi günü Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de görücüye çıkartıyor.

Eğitmenleri Mehmet Nergiz nezaretinde çalışmalarını Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesi’nde sürdüren minik kursiyerler, açacakları serginin hazırlıklarını tamamladılar. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na gönderilen karikatürlerin seçimi için Milas’a gelecek olan İzel Rozental, Kamil Masaracı, Eda Oral, Serter Karataban gibi usta çizerler nezaretinde sergilerini açmanın heyecanı içerisinde olan minik karikatüristler, Cumartesi gününü iple çekiyor.

12 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 16’da Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de açılacak sergi için minik çizerlerin çok çalıştıklarını belirten Mehmet Nergiz; “çocuklarımızın bir yıldır çizdikleri karikatürleri sergileme fırsatı sunan Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyorum” dedi.

Karikatür yarışması ve minik öğrencilerin açacakları sergi hakkında düşüncelerini dile getiren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise; “Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden karikatüristler katılıyor. Her geçen yıl katılımın arttığını görmek bizleri memnun ediyor. Ayrıca Milas Belediyesi olarak açtığımız karikatür kursuna katılan öğrencilerimizin böylesine bir sergi açması benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Umuyorum ki ileriki yıllarda bu çocuklarımızın arasından Turhan Selçuk gibi dünya çapında üne kavuşmuş karikatüristler çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500