Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERİNDEN SERGİ, VELİLERDEN KERMES…

ÖĞRENCİLERİNDEN SERGİ, VELİLERDEN KERMES…
Bu içerik 1097 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı başından itibaren bugüne kadar yapılan ‘Görsel sanatlar’ ve ‘Teknoloji Tasarım’ eserleri, düzenlenen sergi ile açıldı. Öte yandan Okul Aile Birliği üyeleri de serginin açılışına özel bir kermes düzenlediler.

Okulun spor salonunda düzenlenen sergi açılışına; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, RAM Müdürü Yavuz Yıldırım, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, ilçe merkezindeki birçok okulun müdürleri, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu ve okul öğretmenleri katıldı.

Serginin açılış kurdelası, açılışa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve diğer kurum amirleri tarafından kesildi ve ardından, eğitim-öğretim yılı başından bu yana öğrenciler tarafından üretilen yaklaşık 40 Teknoloji Tasarım Ürünü ve 250’yi aşkın resmin sergilendi sergi, gezilerek öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve diğer kurum amirleri, özellikle üç boyutlu resimlerin yer aldığı bölümü ilgi ile incelediler ve okulun Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Sevtap Gezen’den, resimlerin nasıl yapıldığına ilişkin detaylı bir bilgi aldılar.

Öte yandan Teknoloji Tasarım Dersi Öğretmeni Belkıs Tengiz ise, bir yıl içinde öğrenciler tarafından yapılan ve oldukça ilginç teknoloji tasarım ürünleri hakkında bilgi verdi.

Açılan serginin gezilmesinin ardından protokol üyeleri, okulun bahçesinde, Okul Aile Birliği üyeleri tarafından düzenlenen kermesi gezdiler.

Kermesin düzenleme amacına ilişkin bilgi ise, Okul Aile Birliği Başkanı Rabia Tuna’dan alındı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500