Advert
Advert
Advert

BAŞKAN ŞÜKRÜ AYYILDIZ GÜVEN TAZELEDİ…

BAŞKAN ŞÜKRÜ AYYILDIZ GÜVEN TAZELEDİ…
Bu içerik 819 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığının 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 06.05.2018 Pazar günü saat 14’de Muğla ESOB’a ait çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanununa, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı 35 Mesleki Kuruluş Odasının Başkanlarının ve Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı Olağan Genel Kurulda, Divan Başkanlığını Köyceğiz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Durmaz, Divan Başkan Vekili Ula Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Özçelik, Katip üyeliklerini ise Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu ve Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Alper yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Muğla İl Ticaret Müdürlüğü’nden 2 temsilci, Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı güvenlik güçleri ile Menteşe İlçe Seçim Kurulu’ndan 3 görevlinin bulunduğu, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 2018 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında, Başkan Şükrü Ayyıldız, geçmiş dönem faaliyet raporlarını, gelecek dönem çalışma raporlarını okuyup, 2014, 2015, 2016, 2017 yıllarının gelir-gider- bilanço hesaplarını genel kurul üyelerinin onayına sunup ibrasını sağladı.

2002 yılında yapılan olağan genel kurul ile Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiğinde 67.000 TL borç ile teslim aldığı Muğla ESOB’u, 2018 yılı itibariyle yaklaşık 23.000.000 TL civarında sermayeye dönüştürdüğünü açıklayan Başkan Ayyıldız; “Sizlerden aldığım güç ile, 2002 yılından bu yana, gece-gündüz, kar-kış demeden, esnaf ve sanatkarlarımıza, mal sahibi şoför esnafımıza hizmet verebilmek için çaba verdim, vermeye de devam edeceğim. Burada yapmış olduğumuz MESOB Yaşlı Bakımevi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, ilimizde ve ülkemizde büyük ses getirmiş ve şu anda A bloğu tamamen hizmet vermek üzeredir. Sayın Genel Kurul üyelerinin yapılan hizmetleri görüp takdir etmelerini ve oylarını beyaz listeden yana kullanmalarını istiyorum” dedi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, başkanlık için aday olduğunu bildirip seçime geçildi.

289 kişiden oluşan Hazirun listesinde, 273 kişinin katılım gösterdiği Genel Kurulda, 113’e karşı 160 oy alan Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız güven tazeleyerek, yeniden Muğla ESOB Başkanlığa seçildi.

Seçim sonucunda Başkan Şükrü Ayyıldı;, “Daha önce olduğu gibi, her daim aynı azim ve şevk ile gece gündüz demeden, esnaf ve sanatkarlarımızın, mal sahibi şoför esnafımızın menfaatleri için çalışmaya devam edeceğim. Hepinize genel kurulumuza katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500