Advert
Advert
Advert

MGC’DE AKBULUT GÜVEN TAZELEDİ…

MGC’DE AKBULUT GÜVEN TAZELEDİ…
Bu içerik 986 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC)’nin gerçekleştirilen genel kurulunda mevcut Başkan Süleyman Akbulut, ikinci kez göreve seçilerek, güven tazeledi…

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu geçtiğimiz Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Coşkun Efendioğlu’nun yaptığı genel kurulun divan heyeti Kenan Gürbüz, Abdulkadir Sevindik ve Tülay Sükun’dan oluştu.

Genel kurulda cemiyet üyesi olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Başdanışmanı Gazeteci-Yazar Can Pulak’ın yanı sıra, ülkenin önde gelen basın yayın kurum ve kuruluşlarında görev yaptıktan sonra Muğla iline yerleşen usta gazeteciler ve Muğla Valiliği Özel Kalem Müdürü Baki Gencel de hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından faaliyet raporu, hesap özetleri ve denetleme kurulu raporları genel kurul tarafından ibra edildi.

Cemiyet tüzüğünde daha önceden 7 olan yönetim kurulu sayısının 11’e çıkartıldığı ve gerekli görülen bazı maddelerinin de güncellendiği genel kurulda, tüzüğe bu yıl ilk kez oluşturulan Onur Kurulu organı da eklenirken, yapılan değişiklikler cemiyet üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda ilk olarak 2015 yılında göreve seçilen mevcut Başkan Süleyman Akbulut ve listesi, oybirliğiyle yeniden Muğla Gazeteciler Cemiyeti yönetimine getirildi.

Genel kurul sonucunda bir teşekkür konuşması yapan Muğla Gazeteciler Başkanı Süleyman Akbulut, Muğla’nın en köklü basın meslek kuruluşunun bugün geldiği noktada yaklaşık 250 üyesi bulunduğunu belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz genel kurulumuzda siz değerli üyelerimizin teveccühleriyle ikinci dönemimiz için bir kez daha göreve seçildik. Görevimizi ilk günkü heyecanla sürdüreceğiz. 2015 yılında başlayıp, bugüne kadar olan süreçte dolu dolu ve sadece iş yaparak bir görev süresi geçirdik” dedi.

Mesleklerine ilişkin yörede kurulan diğer oluşumlara da saygılı olduklarını ancak, üyelerinin talep formu doldurmadan telefonla doğum tarihlerinin istenmesi suretiyle yapılmak istenen üye kayıtlarına karşı duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Süleyman Akbulut, “Bizler tüm üyelerimizle tek tek iletişim kurduk, ziyaret ettik, kısacası çok emek verdik. Bunları yaparken etik olmayan tutumlarla da karşılaşmış olsak ta, çizgimizi ve duruşumuzu hiçbir zaman bozmadık. Kimseyle rekabetimiz ve kavgamız yok. Bölünmeyi ve parçalanmayı bizler hiçbir zaman istemedik. Yönetime talip olmak isteyen kim varsa genel kurullara çıkar görev ister. Kazananın elini kaldırır, tebrik ederiz. Bölünmenin mesleğimize faydası yok. Biz sadece işimizi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem için önemli çalışma ve projelerimizi kaldığımız yerden hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yönetim olarak katılımcılığa önem verdiklerini, sadece yönetimlerinin değil, yönetim dışındaki tüm üyelerinin de cemiyette söz sahibi olduğunu ifade eden Başkan Akbulut, “Tüm üyelerimiz, aldığımız kararların birer parçası. Ortak akılla çalışıyoruz. Bizlere verilen sorumluluğun farkındayız ve bu güvene layık olmaya çalışıyoruz. Benimsediğimiz çizgi ve duruşta ilerleyen, buna inanan ve etik olmayan tutumlara rağmen, gemilerini terk etmeyen büyük ailemizin kıymetli fertleri olan üyelerimize,  bizlerle doğru işlere imza atıp, destek veren tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizleri bir arada tutan tek menfi düşüncenin birbirimize olan sevgi ve saygı olduğunun unutulmaması ümidiyle, genel kurulumuzun mesleğimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Süleyman Akbulut, Kenan Gürbüz, Ferit Topaloğlu, Yüksel Savaş, Erkan İlik, Berna Kuş, Melih Kaşkar, Abdulkadir Sevindik, Tolga Maden, Temel Irmak ve Batuhan Aydın.

Yedek Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şöyle:

Kemal Sürgün, Sabri Kesen, Selçuk Şimşek, Fatma Deniz, Oktay Çayırlı, Gamze Karain Avcı, Uğur Çolak, Ali Fikret Er, Mete Sönmez, Ramazan Terkos, Gökhan Ayyıldız.

Denetim Kurulu Asil Üyeleri:

Burak Alper Kuş, Tülay Sükun, İsmail Günay, Nazife Ersöz Şahin, Ender Türkkan.

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri:

Mehmet Özalın, Günnur Koçar, Nur İlik, Aytül Derici Bardak, Serdal Kayhan.

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri:

Erdoğan Varol, Rıza Ezer, Mehmet Çil, Alp Arbak, Adem Kankaynar.

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri:

Güzide Çakıroğlu Kasım, Erol Dolu, İsmail Çiloğlu, Mustafa Aktaş, Güngör Çoban.

Onur Kurulu Üyeleri:

Mehmet Emin Berber, Şadan Gökovalı, Ferhan Gülen, Hamit Ülkü Angılı, Miyase Hakalan Karlıova, Kemal Kaşkar, Ayşe Münevver Mat, Baki Gencel, Nurettin Tekindor, Ünal Şöhret Dirlik, Gülçin Erşen, Durmuş Özer Ahıska, Hüseyin Anıl, Halil Eğriboyun, İlhan Omay, Cahit Yargıcı, Nevzat Çağlat Tüfekçi, Ersin Bedri Özer, Ahmet Zeki Özkeskin, Mustafa Sarıipek, Mesut Zeki Karadeniz.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Asil Delegeler:

Süleyman Akbulut, Can Cemal Pulak, Coşkun Efendioğlu, Ferit Topaloğlu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yedek Delegeler:

Savaş Nur, Fatih Bozoğlu, Kenan Gürbüz, Adnan Tüfekçi.

Dilek ve temenniler bölümünde ise söz alan üyeler, eksik gördükleri konulardaki görüşlerini paylaşarak, yeni dönemde bu eksikliklerin giderilmesini istediler.

Genel kurul, yeniden başkan seçilen Süleyman Akbulut’un teşekkür konuşmasıyla son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-05-07 Başarılar dilerim yeni yönetim vd. organlarda görev alanlara...