Advert
Advert
Advert

CANKURTARAN OLMAK İÇİN EĞİTİM ALDILAR…

CANKURTARAN OLMAK İÇİN EĞİTİM ALDILAR…
Bu içerik 884 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bodrum Su Sporları Kulübü Cankurtaran Eğitmeni ve Profesyonel Dalgıç Bedri Sincar, Güvercin’likte bulunan Dalgıç ve Cankurtaran Eğitimleri Birimi’nde yeni cankurtaran adaylarına hayat kurtarma eğitimleri verdi.

Muğla’da cankurtaranlık ve dalgıçlık eğitimi veren tek yetkili olduğunu vurgulayan Eğitmen Bedri Sincar, cankurtaranlık eğitimi almanın önemi üzerinde durarak, Bodrum ve Muğla’da yılda 250-300 cankurtaran sertifikası verdiklerini söyledi. 1996 yılından beri profesyonel olarak dalgıçlık yapan ve cankurtaran olarak aldığı eğitimleri yeni adaylara aktaran Bedri Sincar, 2006 yılında çıkan Dalgıçlık ve Cankurtanlık Talimatı ile havuzu olan her otel ve sportif tesiste cankurtaran çalıştırmanın yasa gereği bir kural olduğunu söyledi.

Geçmiş dönemlerde özellikle denizlerde yılda 4-5 bin boğulma ve ölüm olayı olduğunu vurgulayan Bedri Sincar, bu sayının cankurtaranlık eğitimi alanların çoğalmasıyla son yıllarda büyük bir düşüşe geçtiğini belirtti.

Yeni kursiyerlerine 3 gün cankurtaranlık eğitimi vereceğini de belirten Bedri Sincar, cankurtaranlık eğitimi almak isteyenlerin Bodrum Su Sporları Kulübü’ne başvuru yapabileceğini vurgulayarak, yeni adaylarına başarı dileklerini iletti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500