Advert
Advert
Advert

ADAY ADAYI SİBEL METİN; “GELİN BİRLİKTE İYİ OLALIM”

ADAY ADAYI SİBEL METİN; “GELİN BİRLİKTE İYİ OLALIM”
Bu içerik 2241 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İyi Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin, İyi Parti Milas Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Av. Gürsel İnce ve Teşkilatlardan Sorumlu İyi Parti Milas İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe Tavaslı, 1 Mayıs İşçi ve Emekli Bayramı dolayısıyla Radyo Gözlem’e konuk oldular.

1 Mayıs olması sebebiyle tüm emekçilerin günü kutlayarak konuşmasına başlayan İyi Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin; “Benim daha önce milletvekilliğiyle ilgili bir düşüncem yoktu. Milas Teşkilatının kuruluşunda bizzat görev aldım ve çalışmalarımız devam ederken yöremiz halkından çok teveccüh gördüm. Gerek esnaf gezilerinde olsun, gerek çeşitli ziyaretlerimizde aday olmam konusu hep dillendirildi. Yöremiz dışından da bu tür istekleri duymaya başlayınca neden olmasın diye düşündüm. Kendime olan güvenimle de aday adayı olmaya karar verdim. Ben bir iş kadınıyım ve Türkiye’de ilk defa deniz konteyner taşımacılığı alanında bir ilki başlatan insanım. Tek başıma başladığım bu iş, ardından tüm liman şehirlerinde ofisleri olan, Çin de ve 86 ülkede temsilcilikleri olan büyük bir iş haline geldi. Daha sonra Türkiye’nin dört yıl üst üste en büyük lojistik firması olan bir ortak girişimimiz oldu. Halende aynı şirkette yönetim kurulunda ve ortak olarak bulunmaktayım. İkinci bir şirketim de turizm üzerine... Bu şirketle de Çin ile ortak bir çalışmamız söz konusu.

Projemiz, 1 milyon Çinli’nin Türkiye’ye getirilmesini ve Çin’in en büyük turizm teşkilatı olan ve 45 bin çalışanı olan Çin Seyahat Acentesi’nin Türkiye’de oteller zinciri satın alması ve turizmle ilgili alışveriş merkezi gibi yatırımlar yapmasını sağlamak... Ümit ederim bunu da hayata geçiririz ki Türkiye tekrar turizm gelirlerini arttırsın ve ekonomimize bir katkımız olsun. Milas’ımızın çok güzel özellikleri ver turizme kazandırılması gereken, her şeyden önce tarihi,  kültürü ve deniz turizmi olarak birçok değeri var. Bütün bunların hepsine birden sahip olan özel bir yer Milas. İnşallah biz parti olarak iktidara geldiğimizde turizm öncelikli iller, ilçeler seçeceğiz ve Milas’ı da bunarın içerisinde göreceğiz. Ümit ederim bizlere nasip olur.

Bunun yanı sıra yıllar boyunca İstanbul Deniz Ticaret Odası’nda Lojistik Komitesi Başkanı olarak görev yaptım. Aynı zamanda Türkiye’nin dış ekonomik ilişkiler konseyinde lojistik komitesi başkan yardımcılığı görevinde bulundum. Bütün bu görevleri sürdürürken o dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’den başlayarak bu günkü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kadar yurt dışı gezilerinde iş adamları heyetlerinde görev aldım. Bir nevi resmi olmasa da bir partiyle bağı olmadan siyasetin içinde yer aldım” dedi.

Seçim sürecinin kısa olmasına değinen İyi Parti Muğla Milletvekili Aday adayı Sibel Metin; “Sürecin bu kadar kısa tutulması belli başlı sebeplerinden biri İyi Parti’nin seçimlere katılmamasını sağlamaktı. Çünkü bugünkü iktidar en büyük tehdit olarak İyi Parti’yi gördü ve İyi Parti’nin iktidara gelme endişesi. Bunu engellemek amaçlıydı ama iktidarın hesapları tutmadı. Bu son dakika atılan gollere benzedi ve İyi Parti Mecliste grup kurarak seçimlere katılma hakkını kazandı. Bir ittifak kurma durumu var. Mecliste daha fazla sayıda sandalye sahibi olması mümkün... İttifak kurulabilmesi için de o kadar kısa bir sürede hareket edilmesi zor. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimini ilan etmesiyle 7 gün içerisinde kuracağınız ittifakı bildirmek zorundasınız. Bu kadar kısa bir zaman içinde diğer partilerle görüşeceksiniz, konuşacaksınız, şartlarda anlaşacaksınız ittifak kuracaksınız. Bunu engellemek için de bir sebeptir bu. Öte yandan milletvekili adaylarınızı seçeceksiniz, temayül yoklamaları yapacaksınız bütün bunları yaptıktan sonra da seçim propagandaları için dolaşacaksınız bir yerde hepsine engel koymaktı. Ama bizi bunlar yıldırmıyor, daha çok kamçılıyor. Biz hızla girişimlerimizi yapıyoruz. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz. İnşallah Türkiye İYİ olacak” dedi.

Gençlik adına Radyo Gözlem’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan 27 yaşındaki İyi Parti Milas Gençlik Kolları Kurucu Başkanı Av.Gürsel İnce ise;

“30 Nisan 2018 tarihi itibari ile Muğla İl Gençlik Kolları Başkanlığımızın görevlendirmesiyle İyi Parti Milas İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanı olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Bizim devam eden çalışmalarımız vardı. Gençlerimizle her zaman bir araya geliyoruz. Bu çalışmalarımızı bundan sonra daha da hızlandıracağız. Partimizin tüzüğü genel idari kurulumuzun çıkarmış olduğu gençlik kolları yönetmeliği çerçevesinde 15 kişilik gençlik kolları yönetimi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu 15 kişilik yönetim kurulunda da bizim yönetmeliğimiz gereği en az yüzde 25 cinsiyet kotası var. Yani genç kadın arkadaşlarımızdan da minimum 4 üyeyi yönetimimize almayı hedefliyoruz ancak bizim hedefimiz daha fazla genç kadın üyelerimizi yönetimimize almak. Çünkü kadınlarımız olmadan siyasetti biz erkekler ne yazık ki beceremiyoruz. Bu yüzden aramızda ne kadar fazla kadın olursa siyasetin o kadar temiz, daha ahlaklı yapılacağı kanaatindeyiz.

Bugün 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı… Bugün tarlada çalışan köylümüzün, sanayide çalışan işçimizin, evinde el işiyle evini geçindirmeye çalışan ev kadınlarımızın, 1 Mayıs’ta tatil yapmayarak çalışmalarına devam eden bütün basın işçilerinin, memurlarımızın, tüm işçi, emekli bütün halkımızın emek ve dayanışama gününü kutluyoruz. Alın terinin partisi olmaz. Alın teriyle geçimini sağlayan bütün kesimleri sevgi ve saygıyla kucaklıyoruz. İyi Parti iktidarında da herkes emeğinin karşılığını fazlasıyla alacak” dedi.

Teşkilatlardan Sorumlu İyi Parti Milas İlçe Başkan Yardımcısı Ayşe Tavaslı da, İyi Parti Milas Teşkilatı olarak hazırladıkları İşçi-Memur ve Emekli Hakları Kılavuzu hakkında bilgi vererek; “Teşkilatım adına, 1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde geçmesini diliyorum. İyi Parti Milas Teşkilatı olarak işçi, emekli ve memur hakları kılavuzu hazırladık. Özel günlerde genelde güller, karanfiller dağıtılır. Biz farkındalık yaratmak adına İşçi Bayramında işçilerimizin, emeklilerimizin, memurlarımızın, ev hanımlarımızın, tüm emekçi kesimin aklının bir kenarında kalması gereken, evinin bir köşesinde saklaması gereken haklarıyla ilgili kılavuzlar hazırladık. Bu kılavuzları İyi Parti Milas Teşkilatı olarak Milas merkez ve Pazar yerinde, Güllük, Ören, Selimiye, Bafa ve tüm mahallelerimizde halkımıza dağıttık. İşçi, memur ve emekli hakları kılavuzumuzda; işçi hakları hakkında bilgilerin yanı sıra, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, işçilerin yıllık izin süreleri, emekli olma şartları ve yolları, isteğe bağlı sigortalılık şartları, memur hakları ve sendikal haklar gibi konu başlıkları altında açıklamalara yer verdik” dedi.

Programın sonunda vatandaşlara Radyo Gözlem aracılığı ile seslenen İyi Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin; “Gün artık el ele verme, gün artık birlik olma, demokrasiyi savunma, bir araya gelme ve Atatürk İlkelerine sahip çıkma günüdür. Önümüzdeki seçim bizlere bu fırsatı veriyor. Bütün vatandaşlarımıza diyorum ki; gelin Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapalım. Gelin İyi Parti’yi iktidara taşıyalım. Bütün bunlar olsun ki sizin emekleriniz, haklarınız yerde kalmasın; insanca, hakça, onurlu bir yaşam sürdürelim. Açlık sınırında yaşayan bir ülke olmayalım. Bugün 6 buçuk milyon işçi ve 7 milyondan fazla emekli açlık sınırının altındadır. Ülkemizi bu durumdan çıkarmanın yolu parlamenter sisteme dönmek yani meclisi çalışır hale getirmekten geçiyor. Elimizde bu şans varken, çok geç olmadan hepinizden isteğimiz bu son şansımızı harcamayalım, gelin birlikte İYİ olalım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500