Advert
Advert
Advert

GÜZEL BAŞLADI, KÖTÜ BİTTİ…

GÜZEL BAŞLADI, KÖTÜ BİTTİ…
Bu içerik 2565 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yıllar sonra Milas’ta mahallelerarası çim saha futbol turnuvasını başlatan Ekinambarı Mahallesi Muhtarlığı ve turnuva komitesi, Milaslı sporeseverlere yaklaşık 1,5 ay süren bir turnuvayı izleme zevkini yaşattılar.

10 Mart tarihinde 12 takımın, 2 grupta yer alarak başladıkları Ekinambarı Futbol Turnuvası’nın grup, çeyrek final ve yarı final müsabakaları son derece başarılı ve çok güzel şekilde geçti.

Köygücü:5 - Gençlikspor:2

Hakemliklerini İbrahim Kıymık, Murtaza Panay, Hüseyin Açar’ın üstlendiği futbol turnuvasının 29 Nisan Pazar günü yapılan üçüncülük maçı öncesinde yine sahada oldukça güzel görüntüler vardı.

Turnuvanın üçüncülük maçında sahaya çıkan Köygücü ve Gençlikspor futbol takımları başarılı bir müsabakaya imza attılar. Maçı 5-2 kazanan Köygücü, turnuvanın üçüncüsü olurken grup ve eleme maçlarında başarılı bir futbol ortaya koyan Gençlikspor Takımı ise turnuvanın dördüncüsü oldu.

Ekinambarlı Masterler Futbolları İle Beğeni Topladılar…

Ekinambarı Futbol Turnuvası şampiyonluk maçı öncesinde sahaya çıkan ve 2 takım halinde bir gösteri maçı oynayan Ekinambarlı ve civar köylerde futbol oynamış isimlerin oluşturduğu futbol takımı arasında ki maç 1-1 sonuçlandı.

Müsabakayı izleyen futbolseverlerin büyük beğenisi alan 2 takımın sporcuları, maç sonunda alkışlarla sahadan uğurlandılar.

Çocukların Gösterisi Alkış Aldı…

Ekinambarı Mahallesi’nin küçük öğrencileri, şampiyonluk maçı öncesinde yaptıkları gösteri sonrasında tribünlerin alkışını ve beğenisini aldı.

Şampiyonluk Maçı: Akyol- Meşelik

Akyol- Meşelik futbol takımları arasında oynanan şampiyonluk karşılaşması öncesinde takımlar ve maçın hakemleri sahaya çocuklar eşliğinde çıktılar.

Turnuvanın şampiyonluk müsabakası için Ekinambarı’na gelen eski Süper Lig Hakemlerinden Mehmet Fatih Gökçe, yardımcıları İbrahim Kıymık, Murtaza Panay ve Hüseyin Açar eşliğinde karşılaşmanın başlama vuruşunu yaptılar.

Müsabakanın ilk yarısı her iki takımın atakları ile geçti ve oldukça güzel ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

İkinci Yarıyı Tamamlayamadılar…

Şampiyonluk karşılaşmasının ikinci yarısının 59’dakikasında Meşelik futbol takımından bir sporcunun, rakibine sert faul yapması sonucunda kırmız kart görmesiyle başlayan olaylar sonrasında, her iki takımın oyuncularının karıştıkları gergin ve istenmeyen görüntüler, sahada yaşanmaya başladı. Olaylara her iki takımın saha kenarındaki bazı futbolcularının da karışması ve her iki takımın antrenörlerininin olayları yatıştırmak adına sahaya girmesi, güvenlik nedeniyle sahada bulunan Jandarma ekiplerinin olaya müdahale etmesine neden oldu.

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında şampiyonluk karşılaşmasının orta hakemi Mehmet Fatih Gökçe maçı tatil ederek, diğer hakemlerle birlikte soyunma odasına girdi.

Şampiyonluk maçında saha içinde yaşanan bu gergin atmosfer sonrasında şampiyonluk karşılaşması yarıda kalmış oldu.

Son Kararı Turnuva Komitesi Verecek…

Müsabakanın sonucu ile ilgili olarak Ekinambarı Turnuva Komitesi toplanarak, yaşanan olaylar değerlendirildikten sonra Milas spor kamuoyuna bilgilendirme yapılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500