Advert
Advert
Advert

‘10. KEŞKEK GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

‘10. KEŞKEK GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…
Bu içerik 1352 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yöresel geleneklerin yaşatılması amacıyla geleneksel hale getirilen ‘Keşkek Günü’ etkinliğinin bu yıl 10’ncusu gerçekleştirildi… Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte geçtiğimiz günlerde iki ayrı elim kazada hayatlarını kaybeden okul öğrencilerinden Erdem Kıvrak ve Hasan Akkuş için Kuran-ı Kerim tilaveti de okundu…

Etkinliğe, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Özkan, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Genel Başkan Yardımcısı ve Türksiad Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Sert, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, bazı mahalle muhtarları, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit İzdaş, “Her yıl yaptığımız ve gelenek haline getirdiğimiz, okulumuzun bayramı olarak tanımladığımız keşkek günümüzün bu yıl onuncusu yapmanın sevinci, aynı zamanda yaşadığımız kayıplardan dolayı da üzüntüsü içerisinde, tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Bugün üzüntülüyüz çünkü geçen hafta Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği Hazırlığı sırasından 2007 - 2008 mezunu öğrencimiz, Erdem Kıvrak’ı geçirdiği kaza sonrasında kaybettik. 21 Nisan Cumartesi günü 10. sınıf öğrencimiz Hasan Akkuş’u Avşar Mahallesi’nde geçirdiği trafik kazası sonrasında 17 yaşında kaybettik. Öğrencilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, sevenlerine, ilçemize ve okulumuza başsağlığı diliyorum. Yine geçen hafta 9. sınıf öğrencimiz, halk oyunları ekibimiz üyesi Okan Ertuğrul geçirdiği rahatsızlık sonucu Antalya da tedavi görmektedir, kendisine de acil şifalar diliyorum” dedi.

Okul hakkında da değerlendirmede bulunan Okul Müdürü İzdaş; “Okulumuz oldukça üretken bir yılı geride bırakmıştı. Gerçekleştirmiş olduğumuz üç ilçe programı, iki il programı, bir uluslararası festival açılışı, bilim fuarı, Milas Eğitim Müzesi’nin ve Milas Müzesi’nin tarihi oyuncaklar bölümleri ile hem öğrencilerimizin üretkenliği üst düzeye çıkarmayı hem de çevremize katkıda bulunmayı hedeflemiştik. Bu yıl ise zor bir eğitim öğretim yılını geride bırakıyoruz. Okulumuzun Kasım ayında gelen deprem analiz raporu doğrultusunda ana binasındaki eğitim ve öğretim faaliyetleri durduruldu. Öğrencilerimiz Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Mesleki ve Eğitim Merkezi ve mevcut okul alanımızda yer alan atölyelerimizde olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerini üç farklı okulda devam etmekteyiz. Deprem durumuna ilişkin raporu adlıktan sonra yeni okullardaki eğitime başlamamız 2 günümüzü almıştır. Bu konudaki sevk, idare, öğretmen ve öğrencilerimizin gayreti ve okullarım sahiplenmesi her türlü takdirin üzerindedir. Gittiğimiz okullarda kardeşlerini, arkadaşlarımı bağrına basan öğrencilerin ve öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuz tüm zorluklarına rağmen geçtiğimiz haftalarda TÜRKAK akreditasyonu alarak ISO 9001:2015 ve ISO 10002:2014 kalite belgelerini almıştır. Okulumuz ülkemizin ilklerinden olmaya devam etmiştir. Bu yıl beşincisini yapacağımız bilim fuarı ve kariyer günü etkinliklerini hazırlayan arkadaşlarımı, öğrencilerimi de tebrik ediyorum. Yine bu yıl Ford-Otosan firmasının bir aracı okulumuza hibe edilmiştir. Bunun için bilim fuarında bir devir teslim töreni tertip edileceği bilgisini de paylaşmak isterim. Başta da söylediğim gibi bugün bizim bayramımız ancak kayıplarımızdan dolayı üzüntülü olduğumuz içimizin buruk olduğu bir bayram. Bu nedenle bu yılkı keşkek günü etkinliğimizde halk oyunları zeybek ve Kafkas ekiplerimiz yer almayacaktır. Keşkek gününün sonunda gerçekleştirdiğimiz şenlik oyunlarının da müzikli türleri de yer alamayacaktır. Bu konuda misafirlerimizin anlayışını arz ediyorum. Bu okulun başarısı keşkekte olduğu gibi etin bulgurun yağın suyun birleşmesiyle karşılıklı sevgi, saygı ve güvenden oluşuyor. Öğrencisinin, öğretmeninin, velisinin, çalışma barışı ve huzuruyla oluşuyor. Bu uyumlu birlikteliği oluşturan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kıvrak ve Akkuş için Kuran-ı Kerim tilaveti okundu…

Okul Müdürü Hamit İzdaş’ın yaptığı konuşmanın ardından geçtiğimiz günlerde iki ayrı elim kazada hayatlarını kaybeden okul öğrencilerinden Erdem Kıvrak ve Hasan Akkuş için Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasının ardından program, öğrenciler arasında gerçekleştirilen bilek güreşi ve halat çekme yarışmasıyla sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500