Advert
Advert
Advert

ZEYTİNYAĞI OSKARLARI SAHİPLERİNİ BULDU…

ZEYTİNYAĞI OSKARLARI SAHİPLERİNİ BULDU…
Bu içerik 3222 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Nevzat Çağlar Tüfekçi’nin haberi…

Zeytindostu Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Natürel Sızma Zeytinyağları Kalite Ödülü Yarışması”nda, Bereket Enerji grup şirketlerinden Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ, altın madalya ile ödüllendirildi.

Bu yıl 11.’si Gaziantep’te düzenlenen ve dört bölümde gerçekleştirilen ödül töreninde; kaliteli zeytinyağı üretiminde, bronz-gümüş-altın ve Premium ödüller sahiplerini buldu. Geçtiğimiz yıl Bronz madalya ile ödüllendirilen Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ bünyesinde faaliyet gösteren Maden Direktörlüğü, toprak döküm sahalarına dikilen zeytinlerden elde ettiği “Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ” markalı zeytinyağıyla bu sene, altın madalya almaya hak kazandı.

Kazanılan başarı hakkında açıklamalarda bulunan Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörü Yüksel Akın; “Altın madalya ile ödüllendirilen zeytinyağımız, dekapaj sahasından sökülerek, toprak döküm sahalarına dikilen zeytinlerden elde edilen yağdır. Hedefimiz madencilik ve çevre konularında mükemmeli yakalamaktır. Erken hasat ve kaliteli yağ üretme şartlarına uyarak bu başarı kazanılmıştır. Yaptığımız işte en iyiyi yakalamaya çalışıyoruz” dedi.

Akın sözlerini şöyle tamamladı: “1991 yılından bu yana TKİ-GELİ ve BEREKET dönemlerinde, açık ocak içindeki toprak döküm alanlarına, 47.500 memecik türü zeytin ağacı dikildi. Özelleşme sonrası 2015-2017 yılları arasında Bereket döneminde, 29.1 Hektara 5 bin zeytin ağacının dikimini gerçekleştirdik.”

Maden Direktörü Akın, bundan sonraki hedeflerinin de bir üst ödül olan Premium’u almak olduğunu sözlerine ekledi.

Gaziantep’teki ödül gecesinde; Yatağan’dan iki markanın altın, Milas’tan ise 3 markanın altın, 2 markanın da Premium ödülünü aldığı açıklandı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500