Advert
Advert
Advert

EMLAK DANIŞMANLIĞI MESLEĞİNİ TANITTILAR…

EMLAK DANIŞMANLIĞI MESLEĞİNİ TANITTILAR…
Bu içerik 787 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Emlak Müşavirleri Federasyonu (EMFED) yöneticileri tarafından Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine kariyer günleri kapsamında, emlak danışmanlığı mesleği hakkında sunum yaptılar.

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetiminin belli aralıklarla düzenlemiş olduğu kariyer günleri kapsamında bu kez okul yönetimi ve öğrencileri; Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Genel Başkan Yardımcısı ve Türksiad Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Sert ile Emfed Bodrum Temsilcisi ve Emlak Gurusu Metin Sığırtmaç ve yine sektörün deneyimli profesyonel yöneticilerinden Coldwell Banker Bodrum Artemis Ofis Müdürü Büşra Turan Çetin’i ağırlayarak, gayrimenkul sektörü ile Emlak Danışmanlığı mesleğinin ayrıntılarını ve mesleğin geleceği ile ilgili sunum yaparak, tecrübe ve deneyimlerini aktardılar.

Açılış konuşmasını ilk olarak Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pazarlama ve perakende alan şefi Hüseyin Savcı katılımcılara hitaben yaparak; “düzenli hale getirmiş olduğumuz kariyer günleri kapsamında,  öğrencilerimize farklı alanlarda ve sektörlerde bulunan kişi ve kurumlarla buluşturarak, gerekse de iş yerlerine ziyaretler gerçekleştirerek hem sektörün işleyişini hem de burada vermiş olduğumuz teorik eğitimin yanında sahada uygulamanın nasıl olduğunu görmelerini sağlıyoruz. Ayrıca sektördeki kişilerin deneyim ve tecrübelerini, öğrencilerimize aktarmaları açısından güzel bir fırsat olmakla beraber, bu anlamda bölüm tercihi yapacak olan öğrencilerimiz de bu etkinliklerden sonra kararlarını net şekilde vererek, gelecekte hangi mesleği yapacaklarını seçiyorlar ve böylece gelecekte de sevdikleri mesleği yaparak iş hayatında başarılı oluyorlar” diyerek sözü Emfed Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sert’e bıraktı.

Kendisini öğrencilere tanıtarak konuşmasına başlayan Mehmet Sert, öğrencilere önce Emlak Müşavirleri Federasyonu hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, mesleğin bulunduğu noktayı, mesleğin geleceğini ve meslek ile ilgili federasyon olarak yapmış oldukları tüm çalışmalardan bahsetti. Kendi dönemindeki öğrencilik hayatından kesitler sunan Mehmet Sert, şimdiki öğrencilerin daha şanslı ve imkanların daha geniş olduğunu belirterek, şimdiki öğrenciler ve gençlerin eğitimlerini akıllı tahtalarda ve internet yoluyla bilgiye erişimde daha avantajlı olduklarını,  özellikle öğretmenlerinden bilgi anlamında maksimum faydalanmalarını ve öğrencilik yıllarının kıymetlerini bilmelerini ve birbirleriyle arkadaşlıklarını ömür boyu sürdürmeleri tavsiyesinde bulundu. Kendisinin de meslek lisesi çıkışlı olduğunu anlatan Mehmet Sert, “gerek EMFED Emlak Müşavirleri Federasyonu olarak,  gerekse de Türksiad Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği olarak her zaman kendi alanlarımda ve üyelerimizin bulunmuş olduğu sektör ve mesleklerde, sizlere her zaman tüm bildiklerimizi anlatmaya ve tecrübelerimizi aktarmaya, sizlerle paylaşmaya hazırız. Sizler bu ülkenin geleceği olmakla birlikte ülkemizi daha ileriye taşıyacak gençlersiniz. Sizler ne kadar donanımlı olursanız ülkemiz de o kadar erken kalkınır ve gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir ülke bırakabiliriz. Hepinizin gözünüzdeki ışığı görmek bizleri burada fazlasıyla memnun kıldı. Sizlerden artık ikinci dil olarak anılmaya başlanan kodlamayı tüm okul ve iş süreçlerinizde kullanmanızı öneriyorum. Girişken, yaratıcı ve inovatif girişimci olunuz. Çağın gerektirdiği şekilde yeniliğe ve gelişime açık olunuz. En büyük dostunuz kitaplarınız olsun ve kitap okumaktan asla vazgeçmeyiniz. Ayrıca bizi davet eden başta Okul Müdürümüz Sayın İsmail Özer’e, Müdür Yardımcımız Sayın İncigül Dolu’ya,  Alan Şefimiz Sayın Hüseyin Savcı’ya ve bölüm öğretmenlerinize çok teşekkür ediyoruz. Öğretmenlerinizi asla unutmayın, onların üstünüzde çok hakları var. Milas’ın çocuklarının okumaktan başka şansı yok diyen ve Milas’a ayrı bir önem veren Muğla İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Celalettin Ekinci, Milas’ın tüm kesimleriyle iletişim sağlayarak gerek STK’larla gerekse halkla iç içe olan ve özellikle köy okullarına ayrı bir önem veren, Milas’ta eğitim alanında başarı çıtasının yükselmesi için var gücüyle çalışan genç ve çalışkan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal ile okul yöneticilerimiz gerçekten güzel ve başarılı işler gerçekleştiriyorlar, buradan hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Birbirimizi tutalım, birlik olalım, öğrenciler ve geleceğin iş insanları olarak sizler bu emekleri lütfen boşa çıkarmayın. Çünkü bu alanda yapılan her yatırım ve her şey sizlerin geleceği için yapılıyor” diyerek eğitime verilen önemi ifade etti.

"AMACIM; GİRİŞİM OFİSİ, START-UP, İNKÜBASYON-KULUÇKA MERKEZİ PROJEMİZ İLE MİLAS’I GİRİŞİMCİ ÜSSÜ YAPMAK!"

 Ayrıca kendisinin gayrimenkul alanından ayrı olarak, farklı alanlarda  faaliyetlerinin bulunduğunu ve yine  çok yakında Başarı Anahtarı Akademi, Girişim Ofisi ,Start-Up- İnkübasyon ve Kuluçka Merkezi açma girişimlerinin bulunduğunu belirten Emlak Müşavirleri Federasyonu EMFED Genel Başkan Yardımcısı ve Türksiad Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Sert, Endüstri 4.0, Dijital Dönüşüm, E-Ticaret, Kodlama, Yazılım, Mobil Uygulamalar, Web Tasarım, Uzay Bilimleri, Uzay Havacılık, Holokrasi, Robotik Uygulamalar, Yapay Zeka, Arttırılmış Gerçeklik, Otonom Sürücüsüz Araçlar, Kitlesel Fonlama, Kripto Para, Siber Güvenlik, Nesnelerin İnterneti, Droneler, Blockhain Uzmanlığı,Veri Bilimciliği, Veri Analistliği, İş Zekası ve teknoloji odaklı dijital girişimlere odaklandıklarını ve Milas’ta bu alanda da çalışmalarının devam ettiğini  belirterek, Milas’ı girişimci üssü yapmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca Hackathon, yani sorun çözücü girişimler için Hackathon Günleri düzenleyeceklerini belirterek sözü Emfed Bodrum Temsilcisi ve Coldwell Banker Artemis Broker’ı Emlak Gurusu Metin Sığırtmaç’a bıraktı.

"2018 YILI HEDEFİM; İKİ MİLYON DOLAR KAZANMAK ve MİLAS- BODRUM’DA MİLYONER EMLAK DANIŞMANLARI YETİŞTİRMEK!"

Metin Sığırtmaç kendisini tanıttıktan sonra Emfed Başkanı Rıza Kaymakçı’nın selamını iletti ve kendisinin asıl mesleğinin Maden Mühendisi olduğunu, Maden Mühendisliği mesleğini sevmediği için yapmadığını, kendisinin okuduğu yıllarda böyle etkinliklerin ve kariyer günlerinin düzenlenmediğini, hatta kimsenin meslek seçerken tavsiye ve öneride bulunmadığını ifade etti. Okuduğu yıllarda yokluk ve fakirlik içinde büyüyen bir öğrencilik hayatı geçirdiğini belirten Metin Sığırtmaç mesleğin avantajlarını şu şekilde sıraladı. “Ben bu meslek sayesinde öncelikle hayatımı kazandım, geçimimi sağlıyorum ve bu sayede aileme bakıyorum. İkincisi bu meslek sayesinde 121 ülkeye gidip gezme ve dünyaca ünlü satış eğitmenlerinden eğitim alma imkanına sahip oldum. Ayrıca o kadar çok gelişime açık bir meslek icra ediyoruz ki devamlı kendimizi geliştirme fırsatı yakalayarak, daha donanımlı hale gelerek bilgisel ve tecrübesel deneyimlerimizle çevremize ve iş arkadaşlarımıza da katkı sunmuş oluyoruz. En önemlisi ise insanların en mutlu anlarına şahitlik ve aracılık yapıyoruz. Barınma ihtiyacı insanoğlunun yaşamı var olduğu müddetçe devam edecek ve mesleğimiz bu sayede sürdürülebilirliğini koruyacaktır. Bu meslek sayesinde o kadar çok kişiyle tanıştım ki dünyanın her yerinde tanıdıklarım var bu ise ayrı bir mutluluk ve haz katıyor bana. Medyada ve sektörde tanınır olmak gerçekten sizi farklı kılıyor. Bu mesleği yapmanız için zaten networkünüzün geniş olması ve daima networkünüzü büyütmeniz gerekiyor. Bugüne kadar öğrendiklerimi de başka meslektaşlarımla ve yeni sektöre giren arkadaşlarımızla ve yeni yetişen genç nesillerimize aktarıyor ve paylaşıyorum. Bu da paylaştığın kadar değerlisin sözünün ne kadar değerli olduğunun önemini vurguluyor. En önemlisi ise bugün doktordan, avukattan, genel müdürlerden, subaydan daha çok iyi kazanıyoruz. Bu da rahat ve güzel bir hayatı yaşamamıza sebep oluyor. Bunun sonucunda ailemle daha çok zaman geçirebiliyorum ayrıca kimseye bağlı kalmadan özgürce kendi işimi yapmanın rahatlığını yaşıyorum. Yerine göre patron, yerine göre çalışan oluyorum. Ekibime koçluk ve mentorluk yapıyorum. Onların daha çok kazanması için uğraşıyorum. Bizimle beraber çalışan arkadaşlarımız da, bizim elemanlarımız değil iş ortaklarımız olarak hepside kariyer ve iş sahibi olan kişiler olarak görev yapıyorlar, kendi müşterilerine hizmet veriyorlar.

Milas’ta Federasyonumuz öncülüğünde açılan ve koordinatörlüğünü Emfed Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Sert’in yaptığı eğitim programlarında halen eğitmen olarak görev yapıyorum ve Milas’ta sektöre profesyonel vizyonu ve hedefleri büyük olan ‘Milyoner Emlak Danışmanları’ kazandırmak için çalışıyoruz. Bunu da inşallah başaracağız ve başarmak zorundayız. Çünkü her dönem kurslarımız bittikten sonra halen kursiyerlerimize koçluk, mentorluk ve danışmanlık yapmaya, bilgi paylaşımında bulunmaya devam ediyoruz” dedi. Yakın bir zamanda yine Milas ve Bodrum’da Emlak Danışmanlığı kursu düzenleyeceklerini belirten Sığırtmaç,  kayıt ve katılım için 0 505 999 99 48 -0 505 999 4848 nolu telefonlar yoluyla öğrencilere iletişim kurmalarını önerdi.

Emfed Bodrum Temsilcisi ve Emlak Gurusu Metin Sığırtmaç ayrıca; “Evet sizler de bugün burada meslek seçiminize karar vererek, geleceğinizi belirleyeceksiniz. Ben her zaman kafanızda oluşacak sorulara cevap vermeye ve tereddütleriniz varsa gidermeye çalışırım. Ama öncelikle bu işi yapmak için harekete geçmeli ve karar vermelisiniz. Başarı uzakta değil sizin en yakınızda, yanı başınızda duruyor, ancak siz bunu istemelisiniz” diye belirtti.

"BAŞARININ ANAHTARI ÇOK ÇALIŞMAK, UMUTLU VE İNANÇLI OLMAK!"

Son konuşmacı olarak Coldwell Banker Bodrum Artemis Ofis Müdürü Büşra Turan Çetin yer aldı. Büşra Turan Çetin, kendisinin asıl mesleğinin İngilizce öğretmeni olduğunu ama mesleğini 2 yıl kolejde yaptıktan sonra mesleğini bırakarak, kariyerini gayrimenkul sektöründen yana tercih ettiğini ve bu işi severek yaptığını belirtti. Sektörde başarı merdivenlerini basamak basamak çıktığını, işe ilk olarak Metin Bey’in asistanlığını yaparak başladığını, Bodrum Artemis Gayrimenkul’un çalışanlar için aslında bir okul olduğunu, burada çalışan iş ortaklarıyla güzel ve başarılı işlere imza attıklarını ve iş ortaklarının başarısı için çalıştıklarını, Bodrum ofislerinde sektöre nasıl özveriyle katkı sunmaya devam ettikleri gibi Milas- Bodrum Gayrimenkul sektörü içinde Milas’ta yetişecek olan Emlak Danışmanları için büyük önem verdiklerini belirtti.

"AMACIMIZ; SİZLERİN DOĞRU TERCİHLER YAPARAK SEVDİĞİNİZ VE İNANDIĞINIZ MESLEKLERİ YAPARAK BAŞARILI OLMANIZ!"

Kapanış konuşmasını yapan Okul Müdürü İsmail Özer ise konuşmasında şunları ifade etti: “Bildiğiniz üzere okulumuzda belli aralıklarla düzenlemiş olduğumuz kariyer günlerimiz dolayısıyla bugün okulumuza davet ettiğimiz gayrimenkul ve emlak sektörünün temsilcilerine ve konuşmacılara öncelikle teşekkür ediyorum. Yine farklı alanlardaki kariyer günlerimiz ve öğrencilerimiz için etkinliklerimiz devam edecektir. Amacımız okul ve sektör buluşmalarını gerçekleştirerek sizlerin mezun olup iş hayatınıza atıldığınızda işe adaptasyonunuzda, işyerlerinize alışmanızda ve çalışma arkadaşlarınızla olan diyaloglarınızda zorluk çekmeyeceksiniz. Ayrıca sizler için önemli olan geleceğinize yön vermede, meslek seçiminizde bu etkinliklerimiz sizlerin doğru karar vermesinde ve tercihlerinizde doğru yolu gösterecektir. Bugün burada gayrimenkul sektörünü ve emlak danışmanlığı sektörünü hep beraber yakından tanıma imkanı yakaladık. İnşallah doğru tercihlerle, seçtiğiniz bölüm ve sınıflarla,  inandığınız meslekleri yaparak başarılı olursunuz. Ben buradan tekrar tüm katılımcılara ve öğretmenlerimize ve siz değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından okul yönetimi tarafından konuşmacılara, katılımlarından dolayı çiçek takdim edildi. Emlak gurusu Metin Sığırtmaç kitaplarını imzaladı. Okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve katılımcılar ile hep beraber hatıra fotoğrafı çekilerek, güzel bir etkinlik son bulmuş oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500