Advert
Advert
Advert

AİLEMLE BALIK TUTUYORUM…

AİLEMLE BALIK TUTUYORUM…
Bu içerik 3062 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel Milas Tek Koleji, Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği (MİLOBDER) ile Milas Belediyesi organizasyonuyla ilçemize bağlı Güllük Mahallesi’nde “Ailemle Balık Tutuyorum” adı altında Balık Şenliği düzenlendi…

Güllük Mahallesi’nde düzenlenen etkinliğe Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz, Zeynep Mat, İlçe Tarım Müdürü Eşref Arslan, İYİ Parti Milas İlçe Başkan Vekili Sibel Metin, Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Başkanı Burak Toğuç ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Özel Milas Tek Koleji Kurum Müdürü Şevket Aktaş, Özel Milas Tek Koleji öğrencileri, velileri, öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.

Program, Güllük Belediye Binası önünde toplanılmasının ardından Etibank koyundaki etkinlik alanına kortej yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın seslendirilmesi ardından açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat katılımcılara hoş geldiniz diyerek; “Amatör olarak devam eden balıkçılığın bir dernek altında toplanması çok güzel ama en güzeli ise bugün bu etkinliğin ailelerle birlikte yapılıyor olması gerçekten çok güzel fikir. Bugün burada emeği geçen tüm herkesi yürekten kutluyor, hayırlı olsun. Rastgele” dedi.

Başkan Yardımcısı Mat’ın ardından kürsüye gelen Özel Milas Tek Koleji Kurum Müdürü Şevket Aktaş; “Üç kuruluşun ortak düşüncesiyle ortaya çıkan bu çalışmada amacımız 23 Nisan öncesi çocuklar, anne, babalarıyla bir arada bir etkinlik geçirsin istedik. Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği önderliğinde yaptığımız etkinlikte amatör olarak balık avlarken, çevrede yaptığımız zarar ve tahribatın da farkında olarak ona da dikkat çekmek için çocuklarımızı daha duyarlı yetiştirmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Aslında balık tutma isteğimiz ikinci planda. Amacımız, balıklarımızın sayılarını, popülasyonlarını ve türlerini korumak, çocuklarımızı bilinçlendirmek. Etkinliğimiz çevre temizliği ile sonlandırılacak katılan tüm herkese ve düzenlememizde katkıda bulunan Milas Belediyesi’ne, MİLOBDER’e ve bize küçük bir halk oyunları gösterisi yapacak olan MİFAD ekibine teşekkür ediyorum” derken, Milas Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Derneği Başkanı Burak Toğuç ise katılımcılara “Hoş geldiniz. Herkese rastgele” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından MİFAD halk oyunları ekibinin gösterisi sonrası katılımcı aileler çocuklarıyla birlikte balık tutmaya çalışırken, etkinlik daha sonra çevre temizliği ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500