Advert
Advert
Advert

İLÇEMİZDE 98. YIL DÖNÜMÜ COŞKUSU…

İLÇEMİZDE 98. YIL DÖNÜMÜ COŞKUSU…
Bu içerik 1649 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilçemizde de düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı…

Önceki gün ilk olarak öğrencilerin ve okul yöneticilerinin eşliğinde gerçekleştirdikleri makam ziyaretleriyle başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlama programı Atapark’ta ve okullarda gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti.

Atapark’ta başlayan resmi törene ilçemiz merkezinde bulunan okulların ve öğrenci gruplarının okul bayrakları ve flamalarıyla katıldığı tören, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan tören, Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından çelenk sunulmasıyla sona erdi.

Resmi kutlama Dr. Mete Ersoy İlkokulu’nda…

Atapark’ta düzenlenen programın ardından Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten ve yerel yöneticilerin de katılımıyla resmi kutlama programı Dr. Mete Ersoy İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Törende, günün önem ve anlamını belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ifadesinin ışığıyla Milli Egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin, demokrasinin ve Aziz Milletimizin iradesinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 98 yıl önce bugün, yurdun çeşitli bölgelerinden gelen 378 vatan sevdalısının, küçük bir meclis binasında toplanarak güzel ülkemizin kaderini değiştirdiği; yorgunlukları dirence; yoksullukları inanca çevirdiği; Cumhuriyet’imize uzanan yolun en önemli adımı olan Ulusal Egemenliğin ilk imzalarını atarak Aziz Milletimizin dik duruşunun, eğilip bükülmeyişinin ve dünya tarihine örnek oluşunun işaret fişeğini ateşledikleri gündür. Bugün Aziz Milletimizin var olma veya yok olma savaşı içerisindeyken yeniden dirilip silkindiği ve şahlandığı gündür. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, uğruna binlerce şehit düşen bu vatanı hiç şüphesiz çocuklarımıza emanet etti ve “Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor, bu vatanı onlara bırakıyorum ve biliyorum ki gözüm arkada kalmayacak” diyerek geleceğimiz olan çocuklarımıza ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar çok güvendiğini bir kez daha gösterdi. Aydınlık istikbalimizin, aydınlık yüzleri olan sevgili çocuklar; her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi etkili bir şeklide kullanan, ufku ve vizyonu geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel insani değerleri benimsemiş, özgüveni yüksek bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe; sizlerin, kendinizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yücelteceğinize olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; bu topraklan bizlere vatan kılan başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarım, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum. Sevgi dolu yürekleri ve pırıl pırıl yüzleriyle bu güne anlam katan tüm çocuklarımızın ve Aziz Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Bal’ın yaptığı konuşmanın ardından okulu bahçesindeki program, öğrencilerin halk oyunları, ront gösterileri, şiirlerin okuması, oratoryo, müzik dinletisi ve ilçemizde çeşitli kültürel yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500