Advert
Advert
Advert

MAKAMLAR ÇOCUKLARA DEVREDİLDİ…

MAKAMLAR ÇOCUKLARA DEVREDİLDİ…
Bu içerik 1469 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Milas Belediye Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı makamları çocuklara devredildi…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Milas’ta kamu kurum yöneticileri koltuklarını çocuklara bıraktı. Bu kapsamda okul müdürü ve öğretmenleriyle birlikte gittiği Milas Belediye Başkanlığı makamına oturan 23 Nisan İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ahmet Arıkan belediye çalışmaları hakkında bilgi alırken, İlçe Jandarma Komutanlığı makamını devralan Şehit yakını Semiha Altunkan İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Selenay Türköz ise asayiş ve trafik devriyelerine talimatlar verdi.

Küçük Başkan’dan talimat…

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’tan makamı devralan Arıkan birim amirleriyle görüşerek okul bölgelerinde trafiğin denetlenmesi, 23 Nisan Okulu önündeki alt geçidin temizlenmesi ve güvenliğinin sağlanması, yeşil alanların korunup çoğaltılması, okul bahçesine kamelya yapılması ve çocuk parkının onarılması gibi birçok konuda talimatlar vererek gerekli çalışmaların bir an önce başlatılmasını istedi.

Karakol komutanlıklarını arayarak bilgi aldı…

Etkinlikler kapsamında Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelen Semiha Altunkan İlkokulu öğrencilerinden 2. sınıf öğrencisi ve Okul Öğrenci Meclisi Başkanı Lina Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan’a çiçek takdim ederken, Komutanlık makamı ise Şehit yakını 4. sınıf öğrencisi Selenay Türköz devredildi.

Makamı devralan Türköz, İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı karakol komutanlıklarını telefonla arayarak asayiş konusunda bilgi alıp daha sonra asayiş ve trafik devriyelerini uyararak asayişin sağlanması ve trafik kurallarına uymayan araçların uyarılması talimatını verdi.

Yapılan ziyaretler günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona ererken, jandarma ekipleri ziyarete gelen öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500