Advert
Advert
Advert

UFUK ÖĞRETMENE ‘ALTIN KALEM’ ÖDÜLÜ…

UFUK ÖĞRETMENE ‘ALTIN KALEM’ ÖDÜLÜ…
Bu içerik 1035 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz bağlı Kısırlar Mahallesi Ortaokulu’nda 6 yıldır görev yapan Ufuk Akalın adlı öğretmenimiz, Book Culture Art Times Gazetesi tarafından düzenlenen ‘Altın Kalem Ödülü’ adlı yarışmada, en iyi öykü dalı ödülüne layık görüldü.

İlçemize bağlı Kısırlar Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk Akalın, 2011 yılında başladığı yazı serüveninin 8’nci yılında ilk ödülünü aldı. Yazıların yayınlandığı Cinius Yayınevi tarafından yarışmaya gönderilen ve 3500 eser arasından seçilen Ufuk Akalın’a ait öykü dalındaki yazısı, Book Culture Art Times Gazetesi tarafından düzenlenen ‘Altın Kalem Ödülü’ adlı yarışmada dereceye girdi.

Daha önceki yıllarda ‘Çemberin Sahipleri’(2014), ‘Filenin Küçük Sultanı’(2014), ‘Cesur Yürekli Kramponlar’ (2015) adlı spor dalındaki öyküleri de yayınlanmış olan Ufuk Akalın, elde ettiği bu başarı ile ülkemizin edebiyat dünyasındaki özel yerini alırken, Ufuk öğretmene ödülü, 14 Mayıs 2018 tarihinde İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan törende verilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin Açar     2018-04-20 Ufuk Öğretmenimizi gönülden kutluyorum