Advert
Advert
Advert

BOĞALAR PAZAR GÜNÜ BAFA’DA GÜREŞECEK…

BOĞALAR PAZAR GÜNÜ BAFA’DA GÜREŞECEK…
Bu içerik 1512 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir ve Milas Belediye Başkanlıklarının katkılarıyla, Bafa Zeytin Spor yararına organize edilen Boğa Güreşi Festivali 22 Nisan Pazar günü Bafa Mahallesi’nde yapılacak…

Yaklaşık olarak 100 boğanın katılacağı boğa güreşlerinden elde edilen gelir Bafa Zeytin Spor’a verilecek. Baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, büyük ayak, küçük ayak, deste, tozkoparan, taze destek ve taze tozkoparan olmak üzere 10 kategoride verilecek ödüller sahiplerini bulacak.

Verilecek ödüllerin miktarı ise şu şekilde; Baş: 3.000 TL. / Baş altı: 2.400 TL. / Büyük orta: 2.100 TL. / Küçük orta: 1.500 TL. / Büyük ayak: 1.500TL / Küçük ayak: 1.200TL / Deste: 900 TL. / Tozkoparan: 7500 TL. / Taze destek: 800TL ve Taze tozkoparan: 600TL.

Amaçlarının Yörük kültürünü yaşatmak olduğunu ifade eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Boğa güreşi Muğla bölgemizin örf ve adetlerinden, kültürlerinden birisi. Vatandaşlarımız da güreşler sayesinde bir araya gelerek mutlu oluyor. Bafa Zeytin Spor adına güzel bir etkinlik olacak. Güreşlerde elde edilen gelir Zeytin Spor’un yararına kullanılacak. 22 Nisan Pazar günü Bafa Mahallemizde düzenlenecek boğa güreşlerine tüm güreş severleri bekliyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500