Advert
Advert
Advert

AHMET KOZAK KABRİ BAŞINDA ANILDI…

AHMET KOZAK KABRİ BAŞINDA ANILDI…
Bu içerik 1363 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Gençlik Güreş İhtisas Kulübü Derneği yönetimi ve üyeleri, eski milli güreşçi ve güreş antrenörü Ahmet Kozak’ı, vefatının 11. yılında mezarı başında dualarla andı.

16 Nisan 2007 akşamı saat 21.00 sularında vefat eden Milas’ın yetiştirdiği büyük spor insanı, milli güreşçi Ahmet Kozak, vefatının 11. yılında doğup büyüdüğü Karacahisar Köyü Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anıldı.

Merhum Kozak’ın vefat yıl dönümü için gerçekleştirilen anma programına; MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Milas Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü’nden Durmuş Tayfun Uslu, Milas Gençlik Güreş İhtisas Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Hazer, Başkan Yardımcısı Hasan Ölmez, Yönetim Kurulu Üyesi Emin Ünlüsoy, dünya üçüncüsü Milli Güreşçi Erkan Uysal, Firuz Paşa-Gazi Paşa Muhtarı Recep Panay, merhum Kozak’ın öğrencileri, ailesi, sevenleri ve dostları katıldı.

Köy İmam-Hatibi Mehmet Taylan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim’in ardından merhum Kozak’ın ruhuna dua edildi. Yapılan duanın ardından dönemin Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cafer Mete, Merhum Kozak’ın kabri başında bir konuşma yaptı. “Büyük güreş insanı, büyük vefa adamı, milli güreşçi, duayen bir isim olan değerli arkadaşım Ahmet Kozak’ın anma etkinliğinde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim” diyerek konuşmasına başlayan Mete, Merhum Kozak’la birlikte Milas güreşinin ilk adımlarının atıldığı günlere dair anılarını paylaştı.

Konuşmasında Milli Güreşçi Merhum Ahmet Kozak’ın bir siyasi duruşu olduğunu, kendisinin de bir siyasi duruşu olduğunu dile getiren Mete; “Bizler beraber çalışırken siyasi duruşumuzu hiçbir zaman işimize karıştırmadık. 1980 ihtilalinde bizimle beraber spor yapan hiçbir güreşçimizin burnu kanamadı, olaylardan etkilenmedi. Bizim tek gayemiz Milas güreşine hizmet etmek ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumaktı” dedi.

Mete, konuşmasının sonunda etkinliğe katılan herkesi bir dakikalık saygı duruşuna davet etti. Buradaki etkinlik saygı duruşunun ardından sona erdi.

Milas Gençlik Güreş İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanlığına gelmesinin ardından üç yıldır vefat yıldönümlerinde Merhum Kozak’ı unutmayarak kabri başında anma törenleri düzenleyen Dernek Başkanı İlhan Hazer; “Sağlığında kendisini Milas güreşine vakfeden milli güreşçimiz ve Spor Antrenörü Merhum Ahmet Kozak’ı bu yıl da kabri başında andık. Milas güreşi için kendi yaşamından büyük fedakârlıklarda bulunarak ömrünü harcayan Merhum Kozak’ın anma etkinliğinde gönül isterdi ki daha çok katılımcı olsun, yetiştirdiği sporcuları, öğrencileri, bu etkinliklerde daha çok sayıda yer alsınlar. Merhum Kozak, Milas için çok büyük bir değer. Böylesi değerlerin ilçemizde daha çok anılması, daha çok adına etkinlikler yapılması ve isimlerinin sonsuza kadar yaşatılması lazım” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500