Advert
Advert
Advert

‘BAKLAVACIM’ BODRUM’DAN SONRA MİLAS’TA…

‘BAKLAVACIM’ BODRUM’DAN SONRA MİLAS’TA…
Bu içerik 3547 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1986 yılında ilk olarak Marmaris’te ve ardından Bodrum’da üç şubesiyle hizmet veren ‘Baklavacım’ şimdi de yeni şubesiyle Milas’ta vatandaşların hizmetine açıldı…

İlçemizde Cumhuriyet Mahallesi, Gelincik Caddesi, Sanayi Kavşağı’nda hizmete başlayan, işletmeciliğini Kemal Ültanır’ın yaptığı Özgaziantep ‘Baklavacım’ adlı iş yerinin açılış törenine; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat, Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Ültanır Ailesi’nin yakınları, dostları ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde işletmesi hakkında bilgi veren Kemal Ültanır, ‘Baklavacım’ markasıyla 1986 yılında Marmaris’ten hizmete başladıklarını belirterek; “Hikayemize ilk olarak 20 metrekarelik bir işyerinde başladık. Gerçek Gaziantep baklavasını imal etmek için tüm hammaddeleri Urfa ve Gaziantep’ten getirerek ‘Baklavacım’ kalitesini oluşturup vatandaşlarımızın damak tadını, tüm lezzet ve nefaset ile sunduk. Siz değerli dostlarımız sayesinde her gün daha iyiye, daha güzele doğru vizyonumuzu hedefledik. Doğal lezzetler, organik üretim, kalite ve hijyen misyonumuz olacaktır. Urfa gölgesinin özel sarı yağı (sadeyağ), Gaziantep bölgesinin yeşil fıstığını, Harran Ovası’nın sert buğdayından oluşan nişasta ve özel sert Karakoyun unlarını, ‘Baklavacım’ ustalığı ile sanata dönüştürüp dostlarımıza damak tadı olarak sunuyoruz. Şimdi de yeni şubemizle Milaslıların hizmetindeyiz. Kaliteli işler, kaliteli dostluklar üretmek için; tatlı yiyelim, tatlı konuşalım” diyerek ürünlerin hazırlanışında özellikle tatlandırıcı kullanmadan doğal şeker ile şerbet yapıldığını, işletmesinde ayrıca börek çeşitleri, künefe, Maraş dondurması, lokum, helva, pişmaniye, söz nişan tepsisi ve çikolata gibi çeşitlerinde bulunduğunu belirtti.

Ültanır’ın yaptığı konuşmanın ardından işletmenin katılımcılar tarafından Milas’a hayırlı olması temennisinde bulunulmasıyla açılış kurdelesi kesilerek, vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tuğba Tiryaki     0000-00-00 Bugüne kadar canımdan çok sevdiğim kardeşim Kemal Ültanır ile hep gurur duydum bundan sonrada hep gurur duyacağım rabbime şükerler olsun hayırlı uğurlu olsun allah önce sağlık sonra hayırlı işler bol kazançlar hayırlı müşteriler nasip etsin Tabiki tatlılarda bir Harika