Advert
Advert
Advert

42. TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI…

42. TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI…
Bu içerik 942 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ ilçemizde de 16 - 17 - 18 - 19 - 21 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı…

Turizm konusunda toplum farkındalığını artırmak, doğal tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımıza yönelik konuları turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve Milas halkının turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla bu yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında ‘42. Turizm Haftası’ kutlanmaya başlandı.

İlk olarak 16 Nisan Pazartesi saat Atatürk Anıtı önünde başlayan etkinliğe Milas Kaymakamı’na vekaleten Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Oda Başkanları, STK ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Milas - Bodrum Havalimanı Turizm Danışma Bürosu Sorumlusu Ebru Ekici tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti.

Ekici’nin yaptığı konuşmanın ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri dağıtıldı. Etkinliğin ilk günü halk oyunları gösterileri sonrası alanda bulunan el sanatları stantlarının gezilmesiyle son buldu.

Hafta dolayısıyla gerçekleşecek etkinlik programı ise şöyle;

17 Nisan Salı: Şehit aileleri ve gaziler için Güllük - Kıyıkışlacık tekne turu gezisi gerçekleştirilecek.

18 Nisan Çarşamba: TÜRSAB Bodrum BYK Başkanlığı tarafından Bodrum öğrenci gezisi gerçekleştirilecek.

19 Nisan Perşembe: Milas Kent Konseyi tarafından saat 13.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğü Salonu’nda Doç. Dr. Hüseyin Çeken yönetiminde, Doç. Dr. Gökhan Ayazlar tarafından ‘Yöre Halkının Turizme Olan Tutumu’, Doç. Dr. Savaş Artuğer tarafından ‘Milas’taki Turistik Değerlerin Pazarlanması’ ve Yrd. Doç. Dr. Uğur Çalışkan tarafından ‘Milas Kültür Turizmi ve Girişimcilik’ konulu paneller düzenlenecek.

21 Nisan 2018 Cumartesi: Kapıkırı - Yediler Manastırı doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler için saat 9’da Hükümet Konağı önünden hareket edecekler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500