Advert
Advert
Advert

MİLASLI KOŞUCULAR SPOR SAATİ’NDE…

MİLASLI KOŞUCULAR SPOR SAATİ’NDE…
Bu içerik 670 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ın spordaki sesi olan Radyo Gözlem’de 11 Nisan Çarşamba günü yayınlanan Spor Saati’nde yer alan Milaslı koşucular, Milas’ta koşu sporunun temsilcileri olarak sportif yarışmalarda yer aldıklarını söylediler.

Koşu sporunun temsilcilerinden Serdar Murat Sarı, Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu ve koşu sporunun profesyonel isimlerinden biri olan Çağla Şengör, Spor Saati’nde Milas koşu sporcularının yerel yönetimlerinden istek ve beklentilerini dile getirerek, amaçlarının Milas’ın tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu vurguladılar.

Koşu sporunun, spor dalları içersinde en ucuz bir şekilde yapılan bir dal olduğunu söyleyen Milaslı koşucular herkesi yürümeye, koşmaya ve bisiklete binmeye davet ettiler.

Milas’ta ilkokul yıllarında koşu sporuna gönül veren ve sayılı bayan sporcularımızdan biri olan Çağla Şengör, Spor Saati’nde Milaslı gençlerin sporla uğraşmasını istedi. Özellikle Milas’ta koşu sporunun diğer spor dallarına göre arka planda kaldığını ve isminin duyulmadığını vurgulayan sporcumuz Çağla Şengör, kendilerinden sonra gelecek olan sporculara iyi örnek olmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Koşu sporunun isimlerinden biri olan Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu, “Neden Koşmalıyız” sorusuna cevap vererek, koşmak için gereken temel 12 noktayı açıkladı. Koşmanın yapılabilecek en güzel spor olduğunu vurgulayan Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu koşmanın yaşı olmadığını da söyledi.

Bisikletli Süvarilerin temsilcilerinden de olan, koşu sporunun sevdalılarından Serdar Murat Sarı, Spor Saati’nde Milas adına katıldıkları koşu müsabakalarını değerlendirerek, Milas’ta yapılması düşünülen koşu yarışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

11 Nisan Çarşamba günü Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’ne konuk olan Milaslı koşucular Çağla Şengör, Mustafa Kemal Fındıkçıoğlu ve Serdar Murat Sarı, Spor Saati Sunucusu Hüseyin Açar’ın koşu sporu ile ilgili sorularını da cevaplayarak, koşmanın yeri ve zamanı olmadığını ve sağlığımız için koşmanın önemini vurguladılar.

Spor Saati dinleyicilerine ve Radyo Gözlem’e kendilerini anlatma fırsatı verdiği için teşekkür eden Milaslı koşucular, Milas’ın spordaki tanıtımı için koşmaya devem edeceklerini söyleyerek programa veda ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500