Advert
Advert
Advert

EĞİTİM MELEĞİ DR. METE ERSOY DUALARLA ANILDI…

EĞİTİM MELEĞİ DR. METE ERSOY DUALARLA ANILDI…
Bu içerik 1512 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde eğitim ve sağlık alanında kazandırdığı eserlerle tüm Milaslıların gönlünde taht kuran, hayırsever Doktor Mete Ersoy, kabri başında dualarla anıldı…

28 Temmuz 2017 tarihinde yaşamını yitiren hayırsever Doktor Mete Ersoy, Miraç Kandili ve doğum tarihi olan 13 Nisan dolayısıyla Milas Şehir Mezarlığı’ndaki kabri başında Havva Ersoy Anaokulu Müdiresi Berrin Ankaralı, Dr. Mete Ersoy İlkokulu Müdürü Mustafa Özdemir, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdür Yardımcısı Barış Öztürk, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Ali Aktaş, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni Erman Kolakoğlu ve öğrencileri tarafından anıldı.

Eğitim alanında Milas’a merhume annesinin adını taşıyan Havva Ersoy Anaokulu’ndan başlamak üzere, bir ilkokul, bir ortaokul, bir Anadolu Lisesi ve kapalı spor salonu yaptıran, bunlarla birlikte 5’er bin kitaplık iki ayrı kütüphane, birçok okula Atatürk büstü yaptıran, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi ve Sabahattin Akyüz Fen Lisesi’ne önemli maddi katkıda bulunan, 2010 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Onur Ödülü ve Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen merhum Doktor Mete Ersoy için katılımcılar dualar ederek, mezarına karanfiller bıraktı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenci     2018-04-14 Allah Rahmet eylesin. bugün okulunda AÖF sınavına girdim. Mekanı cennet olsun inşallah.Memlekete 1 çivi çakandan Allah razı olsun.
VELİ     2018-04-13 AMACINIZ EĞİTİMDE KALİTEYİ ARTTIRMAK MI?!!!!!MERKEZ ORTAOKULUNDA EĞİTİM ZATEN KALİTELİ.SİZİN AMACINIZ BU OLAMAZ!!!