Advert
Advert
Advert

MİLAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE TAM NOT…

MİLAS MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NE TAM NOT…
Bu içerik 1706 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Odaklı Yönetim Sistemi tarafından akredite edilmek üzere geçtiği denetimlerden tam not aldı…

Deprem riski nedeniyle tahliye edilen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üç farklı okulda eğitimine devam etmesine rağmen göstermiş olduğu özverili çalışma ile ISO Yönetim Sistemi Kalite Belgesini ve Paydaş Memnuniyet Kalite Belgesini (ISO:9001/2015 ve ISO 10002:2014) almayı hak ederek TÜRKAK akreditasyonunu gerçekleştirdi.

Denetim süresince Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş akış şemalarından sistem prosedürlerine kadar tüm evraklar titizlikle incelenirken, şikâyet ve taleplerinin alınması, araştırılması, çözümlenmesi, çözümlere yönelik eğitimde memnuniyetin ölçülmesi ve ölçüm sonuçlarına göre süreçlerin iyileştirilmesi konularında da denetleme gerçekleşti.

Değerlendirmeler sonucu hazırlanan rapor sonrasında sınavı başarıyla geçen Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, tamamen eğitim sorunlarının çözümü ve veli, öğretmen, öğrenci memnuniyeti sağlamaya yönelik, sistem belgelendirmesine dayanan ISO 9001 belgesini almaya hak kazanarak kalite yolculuğunda bir basamak daha atladı.

10002:2014 Öğrenci Memnuniyeti Odaklı Yönetim Sistemi tarafından akredite edilmek üzere geçtiği denetimlerden tam not alan, özellikle ISO 10002:2014 kalite yönetim belgesini hak eden Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, böylece ülkemizdeki öncü okullardan biri oldu.

Belgelerin teslim alınmasından sonra Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni kutlayan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Üç ayrı okulda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren okulumuz, yapılan denetim ve kontrollerde büyük bir başarı göstererek (ISO:9001/2015 ve ISO 10002:2014) belgelerini almaya hak kazanmışlardır. Eğitimde kalitenin artmasına katkı sağlayacak olan bu iki önemli belgenin alınmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500