Advert
Advert
Advert

KIYILAR BELEDİYELERE VERİLSİN…

KIYILAR BELEDİYELERE VERİLSİN…
Bu içerik 804 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Avukat Akın Üstündağ, yıllardır MUÇEV’in yasalara aykırı olarak kıyıların işletmesini yaptığının Danıştay kararı ile kesinleşmesinin ardından TBMM’ye bir soru önergesi verdi… Üstündağ, Muğla’daki sahil kiralamalarının iptali ile ilgili tahsisini belediyelere istedi…

MUÇEV’in şimdiye arpalık haline geldiğini belirten CHP Muğla Milletvekili Üstündağ; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kamu yararına faaliyet gösteren vakıf veya dernek statüsünde bulunmayan MUÇEV’e kıyıların işletme hakkı protokolle Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca verilmesi Danıştay kararı ile iptal edilmiştir. Şimdi yapılması gereken ondört adet kıyı ihalesinin ve MUÇEV’e verilen işletme haklarının iptal edilmesidir. Yasadışı uygulamalar ortadan kaldırılmalı, fahiş fiyatlarla sahilleri kullanmak durumunda kalan halkımıza yeniden rahatlıkla sahillere ve kıyılara ulaşma imkanı verilmelidir. Yıllardır yasaya aykırı olarak MUÇEV’e haklar bahşeden yetkililer de yargılanmalı ve uğrattıkları kamu zararları kendilerinden tahsil edilmelidir” dedi.

MUÇEV’e verilen haklar geri alınmalı…

Milletvekili Üstündağ, soru önergesinde Büyükşehir statüsüne geçtikten sonra Muğla’daki ilçe belediyelerinin neredeyse gelirsiz kaldığını, Kış aylarında yerleşik nüfusun artması ve yaz aylarında da turizmden kaynaklanan kat ve kat nüfus artışı karşısında zor durumda kaldıklarını, sahillerin ilgili belediyelere tahsisi ile elde edilecek gelir, yerel hizmetler için kullanılacağından bölge halkının ve ziyaretçilerin yararına bir toplumsal yarar sağlayacağını belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500