Advert
Advert
Advert

‘42. TURİZM HAFTASI’ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK…

‘42. TURİZM HAFTASI’ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK…
Bu içerik 1179 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Turizm Haftası ilçemizde 15 - 22 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan etkinliklerle kutlanacak… Etkinlikler kapsamında ‘Yöre Halkının Turizme Olan Tutumu’, ‘Milas’taki Turistik Değerlerin Pazarlanması’ ve ‘Milas Kültür Turizmi ve Girişimcilik’ konulu paneller düzenlenecek…

Turizm konusunda toplum farkındalığını artırmak, doğal tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımıza yönelik konuları turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve Milas halkının turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla bu yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında ‘42. Turizm Haftası’ kutlanılacak. Hafta dolayısıyla ilçemizde çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. 16 - 17 - 18 - 19 - 21 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinlikler ve tarihleri şöyle:

16 Nisan 2018 Pazartesi…

İlk etkinlik 16 Nisan 2018 Pazartesi saat 10’da Atatürk Anıtı önünde açılış programı ile başlayacak. Halk oyunları gösterisi ve el sanatları stantlarının gezilmesiyle ilk gün programı sona erecek.

17 Nisan 2018 Salı…

Şehit aileleri ve gaziler için Güllük - Kıyıkışlacık tekne turu gezisi gerçekleştirilecek.

18 Nisan 2018 Çarşamba…

TÜRSAB Bodrum BYK Başkanlığı tarafından Bodrum öğrenci gezisi gerçekleştirilecek.

19 Nisan 2018 Perşembe…

Etkinlikler kapsamında Milas Kent Konseyi tarafından 19 Nisan Perşembe günü saat 13.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğü Salonu’nda Doç. Dr. Hüseyin Çeken yönetiminde, Doç. Dr. Gökhan Ayazlar tarafından ‘Yöre Halkının Turizme Olan Tutumu’, Doç. Dr. Savaş Artuğer tarafından ‘Milas’taki Turistik Değerlerin Pazarlanması’ ve Yrd. Doç. Dr. Uğur Çalışkan tarafından ‘Milas Kültür Turizmi ve Girişimcilik’ konulu paneller düzenlenecek.

21 Nisan 2018 Cumartesi…

Kapıkırı - Yediler Manastırı doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek. Etkinliğe katılmak isteyenler için saat 9’da Hükümet Konağı önünden hareket edecekler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500