Advert
Advert
Advert

U12 TURNUVASINDA SKANDAL KARAR…

U12 TURNUVASINDA SKANDAL KARAR…
Bu içerik 2006 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

“Boyu uzun futbolcu oynayamaz.”

İzmir Altınorduspor Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve Altınordu’nun Selçuk Spor Tesisleri’nde yapılan U12 futbol takımlarının katıldığı futbol turnuvasında yaşanan bir olay tüm ulusal spor basınına yansıdı.

Turnuvaya davet edilen İstanbul BJK Spor Kulübü’nün U12 akademi takımının 3 sporcusunun yaşları tutması ve kurallara uygun olmasına rağmen, turnuvaya ev sahipliği yapan Altınorduspor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan tarafından, “3 sporcunun diğer takımlardaki sporculara göre fiziksel bir avantajı var” nedeniyle oynatılmaması kararını kabul etmeyen BJK teknik sorumlularına turnuvaya alınmayacakları bildirildi.

30 yabancı, 26 Türk U12 Akademi futbol takımlarının katıldığı Futbol turnuvasında yaşanan bu gelişmeler sonrasında Beşiktaş Futbol Kulübü Başkanı Fikret Orman, U12 futbol takımının İstanbul’a dönmesini isteyerek, kararı protesto etti.

Turnuva için Selçuk Altınordu Spor Tesisleri’nde bulunan ve maçları izlemeye gelen çok sayıda BJK U12 futbol takımı sporcularının aileleri de bu skandal kararı protesto ederek, genç sporcularının yaşadıkları acıyı ve üzüntüyü paylaştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500