Advert
Advert
Advert

SÜRÜCÜ BELGESİ VE PASAPORT İŞLEMLERİNDE DEVİR…

SÜRÜCÜ BELGESİ VE PASAPORT İŞLEMLERİNDE DEVİR…
Bu içerik 3365 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen sürücü belgesi ve pasaporta dair iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredildi… Bu kapsamda ilçemizde de Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen hizmetler Hükümet Konağı’nda yer alan İlçe Nüfus Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan büroya devredildi…

676 sayılı KHK’nin 25 inci maddesi gereğince Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredilen işlemler hakkında Muğla Valiliği’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesine dair iş ve işlemler 676 sayılı KHK’nin 25 inci maddesi gereğince Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmiştir.

Böylece; pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirilmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek işi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün görevleri arasına eklenmiştir.

İlimizde İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ve İlçe Nüfus Müdürlüklerimizin (Ula ve Kavaklıdere hariç) gerek altyapı ve gerekse fiziki ortamları 02 Nisan 2018 tarihinde pasaport ve sürücü belgelerini verebilecek şekilde hazır hale getirilmiştir.

02.04.2018 tarihinden itibaren “Hususi Damgalı Pasaport” ve “Hizmet Damgalı Pasaport” başvuruları İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğümüzce, “Umuma Mahsus Pasaport” ve “Sürücü Belgesi” başvuruları ise İlçe Nüfus Müdürlüklerimizce alınacaktır.

Bu itibarla vatandaşlarımız;

1- Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri için https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden,

2- Hususi ve hizmet damgalı pasaport işlemleri için ise https://randevu.nvi.tr/#/nvi/pasaport-talep-talep-formları web adresinden erişime ulaşabileceklerdir.

3- Ayrıca Alo 199 çağrı merkezini de arayarak randevu alabileceklerdir.

4- Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport başvuru formlarına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sitesinin duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500