Advert
Advert
Advert

ERKEN ÇOCUKLUK VE OTİZM…

ERKEN ÇOCUKLUK VE OTİZM…
Bu içerik 825 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Menteş Mahallesi’nde yer alan Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda 2 Nisan ‘Otizm Farkındalık Günü’ dolayısıyla veliler ve öğretmenlere ‘Erken Çocukluk Eğitimi ve Otizm Konferansı’ verildi…

Remzi Ozan Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nda düzenlenen konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Tarık Çubukçuoğlu, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzm. Dr. Müge Kuzu Avcı, Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı, Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Ali Akarca, veliler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Okul Müdürü Muhammet Mercan ve Türkiye Özel Bireyler Atletizm Şampiyonası’na katılacak olan özel bireylerin katılımcıları karşılaması sonrasında başlayan konferansta Kulak, Burun, Boğaz Uzmanı Op. Dr. Serdar Ali Elkıran otizm ile ilgili bilgilendirmelerde bulunurken, otizmli bir çocuğun ilk 3 yaşta aldığı eğitim, ömür boyu gelişimini etkilediğini ve onun için eğitimde ilk 3 yaş daha sonrasında ise 5-7 yaş arasının çok önemli olduğunu belirtti.

Op. Dr. Elkıran ardından Özel Eğitim Uzmanı Gökhan Uslucan tarafından da özel eğitim öğretmenleri ve velilere bilgilendirmeler yapılmasıyla konferans sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500