Advert
Advert
Advert

BİZ ANADOLUYUZ…

BİZ ANADOLUYUZ…
Bu içerik 1222 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Ağrı, Muş ve Bingöl illerinden gelen misafir öğrenciler ve öğretmenlerine yönelik ilçemizde bir dizi gezi düzenlendi…

Ağrıdan 50 öğrenci ve 2 öğretmen, Muş’tan 95 öğrenci 4 öğretmen, Bingöl’den ise 92 öğrenci ile 7 öğretmen, Muğla Gençlik Merkezi’nden 16 gençlik lideri koordinesinde güne Panoramik Milas turu ile başladılar. İlk olarak Beçin Kalesi’ne yapılan ziyarette görevli personeller eşliğinde kalenin geçmişi anlatılarak alan gezdirildi. Öğrencilere daha sonra sırasıyla Uzunyuva ve Ulu Cami’ne geçerek bilgilendirmeler yapıldı.

İlçe merkezindeki ziyaretlerin ardından Güllük Mahallesi’ne hareket eden öğrenciler burada tekne ile Güllük körfezini gezerek Kıyıkışlacık Mahallesi’ne ulaştılar. Kıyıkışlacık’ta yenen yemeğin ardından öğrenciler tarihi İasos Antik Kenti’ni gezerek yetkililer bilgi aldılar.

Gezi esnasında hoşça vakit geçiren öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Kıyıkışlacık ziyaretinin ardından tekrar Güllük’e ulaşan öğrenciler Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından karşılandı. Kaymakam Arslan’a teşekkürlerini ileten öğrenciler ve öğretmenleri tekne turundan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Öğrenciler daha sonra Güllük meydanında çocuk oyunları eşliğinde zevkli vakit geçirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500