Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERDEN HEKATOMNOS ANIT MEZARI’NA ZİYARET…

ÖĞRENCİLERDEN HEKATOMNOS ANIT MEZARI’NA ZİYARET…
Bu içerik 1295 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel Milas Tek Koleji öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Uzunyuva Hekatomnos Anıt Mezarı kazı alanını gezerek yapılan işler ve eserler konusunda bilgi aldılar…

‘Tek Kültür Gezileri’ kapsamında anıt mezarı ziyaret ettiklerini belirten Kurum Müdürü Şevket Aktaş; “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ile birlikte Uzunyuva Hekatomnos Anıt Mezarı’na bir dizi ziyaret gerçekleştirdik. Yapılan ziyaretimizde Milas’ın kültürel yapısı, devam eden kazı çalışmaları hakkında bilgiler edindik. Alanda ayrıca halı müzesini gezip tarihimizin ve günümüzün büyük kültürel değerleri arasında olan halıları inceledik. Müze ve Uzunyuva kazı alanındaki çalışan tüm personelin düzenlediği etkinlikler ve izlenilen sunum sayesinde Milas’ın arkeolojik zenginliğini eğlenerek öğrendik. Başta müze müdürü Gülnaz Savran olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dedi.

Müze yetkilileri, öğrencilere Hekatomnos Anıt Mezarı ve çevresindeki diğer buluntularla ilgili bilgi verirken, yaptıkları eser tamiri işleriyle ilgili olarak da küçük bir sunum gerçekleştirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500