Advert
Advert
Advert

ARSLAN’DAN SAVRAN MAHALLESİ’NE ZİYARET…

ARSLAN’DAN SAVRAN MAHALLESİ’NE ZİYARET…
Bu içerik 884 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas merkez başta olmak üzere, ilçeye bağlı tüm mahalleleri dolaşan, sorunlarını yerinde not alıp gittiği her yerde vatandaşlarla buluşarak halkla iç içe çalışmalarını sürdürmeye devam eden Milas Kaymakamı Eren Arslan, bu kapsamda Savran Mahallesi ziyaret etti…

Mahalle halkının dilek ve sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüme ulaşması yönünde kurum müdürleriyle beraber Savran Mahallesi’ni ziyaret eden Kaymakam Arslan’a Muğla DSİ 213. Şube Müdürü Mehmet İskender, DSİ Aydın İşletme Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Aydın Ayyıldız, DSİ Aydın İşletme Bakım Şube Müdürü Cengiz Köse, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Sağlık Müdürü M. Ergün Kırova, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cihan Kuran, MUSKİ Sorumlu Şefi Çetin Korkut, Telekom Müdürü Birol Acar ve Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı eşlik etti.

Savran Mahallesi girişinde muhtar Zekeriya Köse ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Kaymakam Arslan yaptığı konuşmasında “Öncelikle misafirperverliğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Genelde her hafta Cuma günleri bir mahallemizi ziyaret ederek mahallenin taleplerini mahalle halkından ilk ağızdan dinleyerek çözüme ulaşması hususunda kurum amirlerimiz ile beraber mahallelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu haftaki ziyaret adresimiz ise Savran Mahallesi oldu. Değerli mahalle halkından yaşadıkları mahalle hakkında taleplerini dile getirmelerini istiyorum. Dile getirilen talepleriniz not alınıp gerekli kurumlarla yazışma yapılarak çözüme ulaşması için çalışma yapılacaktır. Fakat belirtilen taleplerin bazılarının kısa zamanda bazılarının ise zaman alarak çözüme ulaşacaktır” dedi.

Daha sonra ise mahalle muhtarı Zekeriya Köse de bir konuşma yaparak “Sayın Kaymakamım öncelikle mahalle halkım adına hoş geldiniz diyorum. Kurum amirlerimiz ile beraber mahallemize yapmış olduğunuz ziyaret bizleri çok mutlu etti” diyerek mahallenin 2 yıldan beridir yaşanan susuzlukla ilgili sorunlarını, sokak aydınlatması, internette yaşanan sorunlar ve yol ile ilgili taleplerini iletti.

Muhtar Köse’den sonra mahalle halkının yaşadığı su sıkıntısı ile ilgili açıklama yapan DSİ Muğla 213. Şube Müdürü Mehmet İskender, DSİ Aydın İşletme Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Aydın Ayyıldız, DSİ Aydın İşletme Bakım Şube Müdürü Cengiz Köse de mahalle halkını programda olan Eşence ve Kemikler Barajı’yla ilgili bilgilendirme yaptı.

Milas Ovası Sulama Projesi hakkında mahalle halkını bilgilendiren Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı da mahalle sakinlerine misafirperverliği için teşekkür etti.

Sizlerden gelen bütün önerileri kamu kurumlarımızla beraber istişare ederek çözüme en kısa zamanda kavuşması için yazışmalarımızı yapacağız diyen Kaymakam Arslan, “İnşallah programımızda olan Eşence ve Kemikler barajının temelleri 3 yıl içinde atılacak. Bittiğinde bölgemizde tarım yapan ve tarımla uğraşan siz çiftçilerimizi rahatlatacaktır. Ayrıca belitmiş olduğunuz talepleriniz sokak aydınlatması, internet erişim sıkıntısı ve Savran üst yolu bozukluğu ile ilgili gerekli kurumlarla yazışmaları en kısa zamanda yaparak taleplerinizin çözüme ulaşması hususunda gerekli kurumlarımızı talimatlandıracağım” dedi.

Ziyaret daha sonra Kaymakam Arslan’ın mahalle halkıyla samimi sohbetiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500