Advert
Advert
Advert

ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILAMAZ!

ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILAMAZ!
Bu içerik 1638 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Hükümetin aldığı şok bir kararla şeker fabrikalarının satışa çıkarılması üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve çok sayıda CHP’li milletvekilleriyle, aralarında Konya Ilgın, Kastamonu, Van Erciş, Tokat Turhal, Burdur, Elbistan gibi şeker fabrikalarının da bulunduğu kentleri ziyaret ederek eylemlere katılan Demir çok net açıklamalarda bulundu.

“Şeker vatandır, vatan satılamaz” diyen Demir; “Konuyla ilgili kelime oyunları yapmaya gerek yok. Şeker fabrikaları üretimin can damarıdır. Bu fabrikalar Afrin konusu kadar millidir. Amerika’da bir firmanın çıkarları doğrultusunda hiç kimse Anadolu’nun üretimiyle, sosyal hayatıyla özdeşleşmiş bu fabrikaları satamaz. Tarımsal üretim stratejiktir. Siz bugün bunları birileri istedi diye satarsanız çocuklarınızın geleceğini, Türkiye’nin kendi kendine yeten üretim damarlarını satmış olursunuz” dedi.

Sağlık yönü ayrı bir skandal!

Demir konuşmasına söyle devam etti; “Bu fabrikaları bitirecek millete zehir yedireceksiniz. Vebali büyüktür. Kimse altından kalkamayacağı işlere girmesin. Eylemlerimiz sürüyor. Türkiye’nin her yerini geziyoruz, vatandaşlarımızla birlikte Türkiye’nin öz değerlerine sahip çıkıyoruz, sonuna kadar da mücadelemiz sürecek. Herkesi bu haklı mücadelemize katkı koymaya, destek vermeye çağırıyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500