Advert
Advert
Advert

GÜLEN VE EKİBİ BASINLA BULUŞTU…

GÜLEN VE EKİBİ BASINLA BULUŞTU…
Bu içerik 1682 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Halil İbrahim Gülen ve ekibi, basın mensuplarıyla bir araya geldiler. Esinti Restaurant’ta düzenlenen kahvaltıda basınla bir araya gelen Başkan Adayı Gülen, başkan seçilmesi durumunda yapacağı çalışmaları basın mensuplarıyla paylaştı.

MİTSO Başkan Adayı Halil İbrahim Gülen, basınla buluştuğu kahvaltıda konuşmasına mevcut Oda Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i eleştirerek başladı. Geçtiğimiz günlerde ilçemizde sigortacılık alanında açılışı yapılan perakende mağaza sigortacılığının, ilçemizde bu alanda faaliyetlerini yürüten mevcut sigortacılara büyük darbe vuracağını söyleyen Gülen şöyle devam etti:

“Milas Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri olan bizler, Odamızın gelecekteki icra organları olarak, ziyaret ettiğimiz üyelerimize, göreve gelmemiz halinde neler yapacağımızı, hangi projelerle üyelerimize hizmet vereceğimizi anlatıyoruz. Üyelerimizle nasıl bir diyalog, nasıl bir işbirliği kuracağımızı anlatıyoruz. Şu ana kadar aldığımız tepkiler gerçekten bizleri daha da umutlandırıyor, güçlendiriyor, şevklendiriyor.

Bugün, biraz yaptığımız alan çalışmalarından, biraz da sorunlardan söz etmek istiyorum. Özellikle üzülerek bazı şeyleri söylemek zorunda kaldığımı bilmenizi istiyorum. Odamız bünyesindeki meslek komitelerinden biri de sigortacılıktır. İlçemizdeki bu sektörün temsilcileri acaba bugün hangi aşamalardan geçiyorlar? Sektörün geldiği son nokta nedir? Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde, Türkiye’de perakende mağaza sigortacılığı yapan bir şirketin şubesi Milas’ta açıldı ve başındaki müdür veya idareci konumundaki arkadaşımız da karşı grubun listesinden aday… Maalesef bunun anlamı çok büyük fakat ben altını doldurmak istemiyorum.

İkinci başka husus ise; Odamıza kayıtlı sigorta acentelerinin düzenledikleri poliçelerinin bir kısmını iş paylaşımı ile İzmir, İstanbul gibi yerlerde kurulu olan ve bünyelerinde çok çeşitli sigorta şirketlerinin acentelerinin bulunduğu şirketlere yaptırmaktadır.

İlçemiz içinde bulunan sigorta acentelerinin dışarıya yaptırdığı poliçe tutarları hatırı sayılır düzeydedir. Bizim hedefimiz üyelerimiz arasında koordinasyonu sağlayıp, iş paylaşımı ile Milas dışına kaçırdığımız üretimi, acentelerimiz arasında kalmasını sağlamak ve böylelikle dışarıya kaçan üretim ve komisyon kazançlarının sigorta acente üyelerimiz arasında paylaşılması ve kazançlarının daha çok olması bizim hedefimizdir. Bu belirttiğim iki konu bu grubun sorunu değil mi? Neden çözüm yolları aranmıyor?

Başka bir meslek komitesinden söz etmek gerekirse, bildiğiniz gibi bizim bir başka meslek komitemiz tarım ve hayvancılık… Adı üstünde, hayvancılık ve tarım… Bizim kendi meslek komitemizde iki tane veteriner arkadaşımız var. Balıkçılık, özellikle de kültür balıkçılığı Milas ekonomisinin can damarıdır. Bunu görmezden gelemeyiz. Konuya oradan, buradan bakmaya gerek yok. Balıkçılık bizim olmazsa olmazımızdır. Ne yazık ki karşı grup bunun farkında bile değil.

Bir başka sektör de inşaattır. Bizim listelerimizde 6-7 tane mühendis arkadaşımız var. Bu sektörde faaliyet gösteren çok değerli işadamlarımız var. Peki her daldaki, her branştaki mühendislik hizmetlerini yürüten sektör temsilcilerinin sorunlarını kim çözebilir? Kim onların dilinden anlar, kim onların dünyasına girebilir? Elbette kendi meslek grubunda olan insanlar bunu anlar, sektörün sorunlarını çözebilir.

Benim de içinde bulunduğum inşaat malzemeleri grubu var. Yine bu alanda da dışarıdan destekli bazı firmalar, ilçemizdeki firmaları baltalamaya çalışıyor. Gerçekten bu sektörün de çok önemli sorunları var. Ancak tüm bu konularda mevcut yönetim duyarsızlığını sürdürüyor.

Bizim grubumuzda ise yaklaşık 25 kişi bu alanda faaliyet gösteren insanlar. Bugüne kadar alın teriyle bu işi yapıyorlar ve şaibesiz yollarına devam ediyorlar.

Tüm Oda üyelerimiz rahat olsun, yüreklerini ferah tutsunlar. Biz tüm sorunların üstesinden gelecek bir kadro kurduk. Üyelerimiz de bunu mutlaka görecek ve değerlendireceklerdir.”

Açıklamasına, göreve gelmeleri halinde neler yapacaklarını anlatarak devam eden MİTSO Başkan Adayı Halil İbrahim Gülen, özellikle gençliğe çok önem verdiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Gençler bizim her alanda öncümüz olacaklar. Bizim yapacağımız her projenin içinde mutlaka gençler yer alacak. Hatta projeleri bizlere gençlerimiz getirecek. Çünkü biz geleceğin, gençlikte olduğunu biliyoruz. Bu ülkenin genç girişimcilere ne kadar ihtiyacı olduğunun farkındayız.

Turizmi, tarihi, tarımı olan bir kenti gençliğinin de dinamik olması gerekiyor. İşte bizim en önemli projemiz de gençliğimizdir.”

Yapılan açıklamanın ardından düzenlenen kahvaltı etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. Öte yandan Gülen ve arkadaşları kent merkezindeki işyerlerini toplu bir şekilde ziyaret etmek üzere Menteş Mahallesi’nden Milas kent merkezine hareket ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
milas ticaret     2018-03-22 bu grubun baskan adayının ifadeleriyle icraatları birbirine hiç tutmadı hayatında, gruba lafım yok ama baskan adayı cok antidemokratik bir adam