Advert
Advert
Advert

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YIL DÖNÜMÜNDE…

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YIL DÖNÜMÜNDE…
Bu içerik 640 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle ilçemizde de bir anma etkinliği düzenlendi… Etkinlik kapsamında ilçemiz protokolü tarafından Milas Şehir Mezarlığında bulunan şehit mezarları ziyaret edilerek dualar okundu…

Milas Şehir Mezarlığındaki etkinliğin ardından Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program, Milas Kaymakamlığı, Milas Garnizon Komutanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri çelenklerinin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ise Milas Garnizon Komutanlığı’nda görevli Teğmen Fatih Aydın tarafından gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından program Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda devam etti.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinlik daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo, şiir, türkülerin okunması ve sinevizyon gösterimi ile devam ederken, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve liseler arasında gerçekleştirilen resim, şiir ve kompozisyon dallarındaki yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de verildi.

Etkinlik son olarak gazi ve gazilerin ailelerine, şehit ailelerine Milas Garnizon Komutanlığı Kartal Gazinosu’nda ikramda bulunulmasıyla sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500