Advert
Advert
Advert

3 DALGIÇ VURGUN YEDİ… 1’İ YAŞAMINI YİTİRDİ…

3 DALGIÇ VURGUN YEDİ… 1’İ YAŞAMINI YİTİRDİ…
Bu içerik 10466 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Güllük Körfezi’nde bulunan balık çiftliklerinde çalışan 3 dalgıç vurgun yedi… Dalgıçlardan 1’i olay yerinde yaşamını yitirdi… 2’si İzmir’de tedavi altına alındı…

Güllük Körfezi’nde yer alan bir balıkçılık holdingine ait olduğu öğrenilen çiftlikte dalgıç amiri olarak görev yapan Yusuf Vefa Sirkeci, aynı şirkette dalgıç olarak çalışan iki arkadaşıyla birlikte dün sabah saatlerinde ağ sistemlerini kontrol etmek amacıyla denize daldı.

Yaklaşık 45 metre daldıkları iddia edilen dalgıçlardan Sirkeci, arkadaşlarına çıkış için işarette bulundu. İşareti alan ve yukarı çıkan 2 dalgıç Sirkeci’nin çıkmadığını fark edince yeniden dalarak Sirkeci’yi denizden çıkardılar.

İlk müdahalesi yapılan ve duran kalbinin yeniden çalıştırılması için mücadele veren sağlık ekiplerince Sirkeci, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Sirkeci yaşamını yitirdi.

Basınçtan etkilenen diğer iki dalgıç ise önce 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne ardından ise İzmir’de sevk edildiler. Dalgıçların sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Çiftliklerde dalış izni 20 metre…

Yaşanan olayın ardından Sirkeci gibi dalgıçlık yapan arkadaşları çiftliklerde çalışan dalgıçların dalış izinlerinin 20 metre olduğunu fakat 3 dalgıcın 54 metreye kadar dalış yaptıklarını iddia ettiler.

Sirkeci gibi bölgede dalgıçlık yapanlar, bu tür olaylara karşı ne firmaların ne de kamunun bir önlem almadığını, vurgun yiyen dalgıçların tedavisi için bir an önce bölgede tedavi merkezi açılması gerektiğini ifade ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Osman     0000-00-00 Aynı gün köpek balıkları görünmüş onlardan korkup vurgun yemiş olabilir vefa abi kral adamdı mekanı cennet olsun Allah ailesine sabır versin
Ahmet     0000-00-00 İlçemiz balık çiftliklerinde değil kılıç deniz ürünlerinde çalisiyordu. Ayrıca dalgıç değildi. Yönetim kadrosunda çalışan bir muhendisdi.