Advert
Advert
Advert

‘NARKOTİM’LER GÖREV BAŞINDA…

‘NARKOTİM’LER GÖREV BAŞINDA…
Bu içerik 3239 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ilçemizde uyuşturucu madde satışını ve bağımlılığını engellemek amacıyla bilgilendirme ve denetim çalışması yapıldı… Çalışmalara Milas Kaymakamı Eren Arslan da katılarak ekiplerden bilgi aldı…

Önleyici hizmet anlamında suçun oluşmasını yerinde engellemek, sokakta polisin seri şekilde refleks göstererek uyuşturucuyla mücadelesinde etkin rol alması ve uyuşturucu madde bağımlılığını engellemek amacıyla ilçemizde Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ‘Narkotim’ ekiplerince bilgilendirme çalışması yapıldı.

Ekipler, çalışma kapsamında ayrıca ‘Narko-Savar’ adı verilen ve üzerinde uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili dikkat çekici sloganlar yazan bir araçla da okul önlerinde ve caddelerde denetim yaptı.

Atapark Meydanı’nda yapılan çalışmalara Milas Kaymakamı Eren Arslan da katılarak ekiplerden konu hakkında bilgiler alarak açıklamalarda bulundu. Kaymakam Arslan toplumun geleceğini tehdit eden en önemli konularından birisinin ‘bağımlılık’ olduğuna dikkat çekerek; “Çağın değişmesiyle birlikte bu bağımlılık türleri de değişmeye başladı. Sadece uyuşturucu, alkol gibi değil, sigara, teknoloji bağımlılığı ve teknoloji üzerinden gençlerin farklı yönlere ve suçlara yönelerek onların hayatına mal olacak değişik şekilleriyle de karşılaşıyoruz. Bu yüzden özellikle gençlerimiz ve okullarımız hedef kitlesi. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda toplumun her kesimini kapsayacak şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bundan sonraki süreç içerisinde de tütün veya tütün mamullerini ruhsatlı bir şekilde satan işletme sahiplerini de bilgilendirme eğitimlerine alacağız. Bu konuda önleyici tedbirler bize, toplumun diğer geri kalan kısmına, velilere, ailelere düşüyor. Zaten bu konuda da ekiplerimiz canla başla mücadele ediyor” dedi.

3 iş yerine 5’er Bin TL. ceza kesildi…

Küçük yaştaki çocuklara yönelik tütün veya tütün mamülleri satışına yönelik yapılan cezai işlemleri de değerlendiren Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Yaklaşık iki gün önce polisimizin işlem yaptığı ve benim bizzat imzaladığım çocuklarımıza, gençlerimize paketten çıkarıp tek tek tütün mamülü satmak suretiyle esnaflık yapan 3 iş yerine ilk defa yakalandıkları için her birine 5’er Bin TL. olmak suretiyle cezalar kesildi. Maalesef bunları yapan bazı esnaflarımız da var. Bu mücadele konusu sadece polisimizin duyarlığı ile olacak bir yöntem değil. Bunu yapan esnaflar muhtemelen bir aile bireyidir ve kendi çocuğu da vardır. Bunu yapanlar kendi vicdanlarında bunu sorgulamaları lazım. Uygulama konusunda da bize devletimiz ne yetki vermişse sonuna kadar yapacağız. İlk yakalanmada yazılan cezanın sınırı 5 Bin TL. ile başlıyor. Aynı kişi birkaç defa daha yakalanırsa bu miktar 60 Bin TL. ye kadar yükseliyor. Ayrıca bu işletmelerde ruhsata aykırı faaliyet göstermekten dolayı kapatılmaya yönelik işlemde yapılabiliyor. Bu konuda hiçbir işyeri sahibine affetmeye yönelik taviz vermeyeceğiz. Bizim bu konudaki derdimiz çocuklarımızı, gençlerimizi ve ülkemizin geleceğini korumak. Bu konuda toplumsal bir duyarlılık, bir bilinç ve dayanışma şarttır” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500