Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

EKİNAMBARI TURNUVASI BAŞLADI…

EKİNAMBARI TURNUVASI BAŞLADI…
Bu içerik 1540 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu yıl “Eskimeyen Heyecan” sloganı ile ilk kez düzenlenen Ekinambarı Mahalle Turnuvası 10-11 Mart tarihlerinde ilk karşılaşmalarla başladı.

Turnuvaya 2 grupta, 12 mahalle takımı katılıyor.

A Grubunda:1-Köygücü 2.Damlıboğaz 3.Koru 4.Kısırlar 5.Dörttepe 6.Hasanlar B Grubunda:1-Akyol 2.Meşelik 3.Yaşyer 4.Ekinambarı Gençlikspor 5.Kıyıkışlacık 6.Savran Gençlikspor takımları iştirak ediyorlar.

10 Mart Cumartesi günü turnuvanın açılış töreninde Milas Kaymakamı Eren Aslan bir konuşma yaparak, uzun yıllar sonra Milas’ta yeniden bir köy (Mahalle) turnuvasına izin verdiklerini belirterek, turnuvaya katılan tüm takımların sporcularından, idarecilerinden ve takım taraftarlarından turnuvada gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.

Sporun centilmenlik dayanışma birlik ve beraberlik adına yapıldığında güzel olduğunu vurgulayan Milas Kaymakamı Eren Aslan, turnuvayı takip edeceklerini belirterek, katılımcı tüm takımlara başarılar diledi.

Turnuvanın başlama vuruşunu Milas Kaymakamı Eren Aslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ve Ekinambarlı bir gazimiz yaptı.

10 Mart Cumartesi günü Ekinambarı Mahalle Futbol Turnuvası Komite Başkan Yardımcısı Barış Ülkü’nün yaptığı sunuş konuşmalarından sonra yapılan başlama vuruşu ile turnuvanın ilk maçı olan Köygücü- Damlıboğaz karşılaşması oynandı.

Turnuvanın ilk gününde Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Milaslı İşadamı Mehmet Yiğit, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas Gençlikspor Kulüp Başkanı Ersin Köksal, mahalle muhtarları ile çok sayıda futbolsever de turnuvanın ilk gün maçlarını izlediler.

Ekinambarı Futbol Turnuvası’nda Spor Muhabiri Hüseyin Açar, Murtaza Panay, Saadettin Kuyucu ve İbrahim Kıymık ilk hafta karşılaşmalarında maçların hakemliğini yaptılar.

Turnuvanın ilk günü oynanması gereken Koru- Kısırlar karşılaşması öncesinde, Kısırlar futbol takımının sporcularının belgelerindeki eksiklikler nedeniyle Koru müsabakayı 3-0 hükmen kazanmış oldu.

 Turnuva Maç Sonuçları:

 Köygücü:11 - Damlıboğaz:0

 Dörttepe:2 - Hasanlar:1

 Koru:3 - Kısırlar:0 (Hükmen)

Akyol:1 - Meşelik:3

Yaşyer:3 - Ekinambarı Gençlik:0

Kıyıkışlacık:0 - Gençlikspor:3

Maç Programı:

17 Mart Cumartesi

Saat 11.00 Kıyıkışlacık-Yaşyer

Saat 13.00 Akyol- Ekinambarı Gençlik

Saat 15.00 Koru- Damlıboğaz

18 Mart Cumartesi

Saat 11.00 Köygücü-Dörttepe

Saat 13.00 Kısırlar-Hasanlar

Saat 15.00 Meşelik- Gençlikspor

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500