Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABUL EDİLİŞİNİN 97. YILI…

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABUL EDİLİŞİNİN 97. YILI…
Bu içerik 663 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İstiklal Marşımızın ‘Ulusal Marş’ olarak kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla ilçemizde de Merkez Ortaokulu tarafından bir ‘Kutlama - Anma Etkinliği’ düzenlendi...

İstiklal marşımızın kabul edilişinin 97’inci, Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün ise 82’inci yılı dolayısıyla Merkez Ortaokulu’nun sorumluluğunda Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda bir anma etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Milas Kaymakamı Eren Arslan, Garnizon Komutanı Albay Cenk Erataç, İlçe Jandarma Komutanı Hayrettin Fidan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, kurum amirleri, STK, oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik Merkez Ortaokulu tarafından hazırlanan video gösterimleri, oratoryo ve koro ile renklenirken, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla okullarda düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500