Advert
Advert
Advert

ASLA SATTIRMAYACAĞIZ, PEŞKEŞ ÇEKTİRTMEYECEĞİZ…

ASLA SATTIRMAYACAĞIZ, PEŞKEŞ ÇEKTİRTMEYECEĞİZ…
Bu içerik 1564 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin yazılı açıklama yaparak şeker fabrikalarının özelleştirilmesine tepki gösterdi.

“Milli değerlerimizi asla sattırmayacağız, peşkeş çektirtmeyeceğiz. “Şeker Fabrikaları” kimsenin babasının malı değildir, halkındır...” diyen CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin; “O yüzdendir ki bizler Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak kalelerimizi korumak, sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin’in yazılı açıklaması şöyle;

“15 yıldır Cumhuriyetin değerleri ve ülkemizin üretim anlamında kaynakları olan kitler yani milli değerlerimiz bir bir satılmakta, özelleştirilmekte, yabancı şirketlere peşkeş çekilmektedir...

Son olarakta şeker fabrikalarımız çıkarılan 656 sayılı KHK ile kapatılmakta, Amerikan şirketlerinin, zehir olarak nitelendirdiğimiz nişasta bazlı şekerin üretiminin önünü açmaktadır.

Kabul etmiyoruz...

Ne halkın sağlığıyla oynanmasına ne de milli değerimiz olan şeker fabrikasının kapanmasına asla izin vermeyeceğiz...

Petkim, Telekom, PTT, Sümerbank, THY, Tekel, Tofaş ve bunun gibi yüzlerce kamu kurumu maalesef ki özelleştirildi.

Açıkların kapatılması gerek, zarar ediyoruz diyerek halkı kandıranlar; bugün bütün kamu varlıklarını satmış, yabancı şirketlere peşkeş çekmiş, Cumhuriyetin ilk yıllarında ne kadar zor ve bir o kadar borçsuz kurduğumuz değerlerimizi, üretim alanlarımızı tek tek satmış ve satmaya da devam etmektedir.

En son olarak yapılanlar; şeker işçilerinin, şeker pancarı üreticisinin, yıllardan beri alınteriyle çalışarak para kazanan emekçinin işsiz kalması, tamamen yerli ve milli olan Anadolu kaynaklarının kurutulması demektir ve ithalata olan bağlılığımızın da artması...

Yoksulluk ve imkansızlarla açılan şeker fabrikaları, diğer fabrikalar eğer; bu şekilde kapatılmaya devam ederse ne yerli ne de milli diye birşey kalmayacak ortada, sadece lafta kalacak...

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi;”Her Fabrika Bir Kaledir.”

O yüzdendir ki bizler Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak kalelerimizi korumak, sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Köylümüzün, üreticimizin, çiftçimizin emeklerini, alınterlerinin savunucuları olacağız.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500