Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

EMLAKÇILAR, SORUNLARI VE ÇALIŞMALARI ELE ALDI…

EMLAKÇILAR, SORUNLARI VE ÇALIŞMALARI ELE ALDI…
Bu içerik 958 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER), gelişmeleri ve sorunları görüşmek üzere Tarihi Konak Lokantası’nda, dernek üyeleri ve basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Dernek Başkanı Hadi Karasu ve üyeler, emlak sektöründeki gelişmeleri ve görünen aksaklıkları ele alırken, basın mensuplarına da sektörün Milas’ta geldiği noktayı aktardılar.

Başkan Karasu; “Muğla genelinde Emlak Meslek Odası kurulması yolunda çalışmalar başlatılarak, bu konuda tüm üyelerimizin çalışmalara destek vermesini istiyoruz. 12 Mart – 15 Haziran tarihleri arasındaki süreyi, Oda çalışmaları ve gerekli imzaların toplanması için iyi kullanmamız gerekiyor.

Öte yandan Emlakçılık Yasası’nın çıkarılması için de federasyonumuza bağlı tüm Oda ve Derneklerin büyük bir özveriyle çalıştığını, bunun için de Ankara, Malatya ve Antalya gibi birçok ilde toplantılar yapılıyor.  MEMDER yönetimi olarak tüm toplantılara katılıyor ve destek veriyoruz. Bu konuda en büyük çalışmayı ise Federasyon (TEMFED) Başkanımız Sayın Hacı Ali Taylan’ın yaptığını belirtmemiz gerekiyor. Bu anlamda kendisine minnettar olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” diyerek, yürütülen çalışmalar hakkında üyelere ve basın mensuplarına detaylı bir anlatımda bulundu.

Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Kırkık ise sektörün arsa sıkıntısını dile getirerek; “Bu nedenle sektörde büyük bir daralma yaşanıyor. Bu da yetmezmiş gibi kayıt dışı Emlakçılık yapan ve ‘Ayakçı’ olarak tabir edilen kişilerin; emlakçılara, yatırımcılara, mal sahiplerine ve doğal olarak da ülke ekonomisine çok büyük zararlar verdiğini görmemiz gerekiyor. Bugüne kadar Derneğimiz ve diğer yetkili kurumlar bu konuda gerekli mücadeleyi veriyor, bundan sonra da artarak bu mücadeleler sürecek” dedi.

Ayakçı olarak tabir edilen korsan emlakçıların isim ve telefon numaralarının ilgili kurumlara bildirildiğini ve bundan sonra da dikkatli bir şekilde takip edilerek bu işleri yapanları bildireceklerini belirten Başkan Yardımcısı Kırkık;

Kayıt dışı Emlakçılık yapanların ceza alması için de derneğimiz elinden geleni yapacaktır. Hatta bu konuda birkaç kişi hakkında da soruşturma başlatıldı“ dedi.

Başkan Karasu ve Başkan Yardımcısı Kırkık, sektörün bir başka sorununun da Emlakçılık yapmadığı/yapmayacağı halde kurslara katılarak belge aldığını, bunu da kurulu bir STK adı altında, para kazanmak için bazı kişilerin yaptığına dikkat çekerek; “Bu insanlar bir kursu bitirmeden diğerini açıyorlar. Adeta yoldan geçene sertifika veriyorlar. Bu tür işler de mesleğimize büyük zararlar veriyor. Bu işleri mutlaka dur denilmeli” dediler.

Adli Bilirkişilik hakkında da bilgi veren MEMDER Başkanı Hadi Karasu şunları söyledi: “İlgilenenlerin yani bilirkişilik kursuna başvuruda bulunmak isteyenler, Bilirkişilik Daire Başkanlığı’na ait web portalını takip ederek, internet üzerinden başvuruda bulunabilirler.”

Yapılan açıklamaların ardından düzenlenen kahvaltılı toplantı, bir süre daha sohbet havasında devam ederek son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500