Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KADIN HUKUKÇULAR RADYO GÖZLEM'İN KONUĞU...

KADIN HUKUKÇULAR RADYO GÖZLEM'İN KONUĞU...
Bu içerik 1402 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Barosu Milas Temsilcisi Av. Fatma Nur Selam, Temsilci Yardımcısı Av. Naime Fırat Toprak, Av. Zehra Yakabaşı, 13 Mart Salı Günü Radyo Gözlem'de saat 12.30'da yayımlanacak programın konuğu olacaklar. Radyo Gözlem Haber Müdürü Gizem Kapusuz’un koordinatörlüğünde programı, Gazeteci – Yazar ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen yürütecek.

Geçtiğimiz hafta Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Atatürkçü Derneği Milas Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Milas Şubesi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, "6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" başta olmak üzere, kadına yönelik şiddet ve kadın hakları konusunu tartışan hukukçular, daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla bu kez Radyo Gözlem'in konuğu olacaklar.

Yıllardır yaptığı programlarda ve haberlerde kadına yönelik şiddeti ve kadın hakları konusunu işleyerek, yöneticileri uyarmayı, kamuoyunun dikkatini çekmeyi ve kadınları bilgilendirip bilinçlendirmeyi amaçladığını belirten Gülçin Erşen, ADD olarak bu yılki ilk etkinliğimizi de CKD ile ortaklaşa bu konuda (ve ayrıca Psikolog konuğumuz Şaduman Kaçan'ın da katılımıyla Çocuğa Yönelik Cinsel Saldırılar konusunda) yaptıklarını söyledi. "Ayrıca, konunun daha geniş kitlelere ulaşmasının yararlılığı ve gerekliliği konusunda hemfikir olduğumuz hukukçularla bir radyo programı yapmaya da karar verdik. Bu konudaki isteğimize çok olumlu yanıt veren Radyo Gözlem'e de teşekkür ediyoruz." diyen Erşen, programın sunuculuğunu da üstlendi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yasal düzenlemeler, neler yapılması gerektiği hususunda bilgilenmek isteyen tüm dinleyiciler, 13 Mart Salı Günü, saat 12.30'da Radyo Gözlem'de yayımlanacak programı kaçırmasınlar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500