Advert
Advert
Advert

BAŞKAN GEZGİN’DEN STANTLARA ZİYARET…

BAŞKAN GEZGİN’DEN STANTLARA ZİYARET…
Bu içerik 858 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda yer alan firmaların ve kurumların stantları ziyaret etti… Başkan Gezgin ziyaretlerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Milas’a yapılması planlanan fuar alanının yeri için imza sözü vermesine çok sevindiğini söyledi…

Bu yıl 8 - 11 Mart tarihleri arasında düzenlenen Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Uluslararası bir nitelik kazanan ve geçen yıllardan daha renkli geçen fuarda bu yıl, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 242 firma yer aldı.

Her sene olduğu gibi Milas Süt Birliği de bu yıl yine geniş bir alanda yer alarak hem üreticileriyle hem de sektörde yer alan firmalarla, ziyaretçilerle buluşma fırsatı buldu. Standa gelen ziyaretçilerini yönetim kurulu üyeleriyle ağırlayan Birlik Başkanı Gezgin, daha sonra tarım sektöründe faaliyet gösteren firmaların stantları tek tek ziyaret ederek firma sahiplerinden gelişen teknolojiyle birlikte üretilen makineler hakkında geniş çaplı bilgi alışverişinde bulundu.

İnşallah daha iyi şartlarda yer alacağız…

Birlik Başkanı Ali İhsan Gezgin’in ziyaretleri sırasında, fuarın açılış törenine katılan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Milaslılara yeni fuar alanı için yer sözü vermesi de konuşulanlar arasında yer aldı.

Konuyla ilgili düşüncelerini de paylaşan Başkan Gezgin, Milas’ın artık tarımıyla kabuğuna sığmadığını belirterek; “Milas’ta birçok tarım ürünü yetişiyor. Hayvancılık bile Muğla’da en fazla Milas’ta yapılıyor. Böyle özelliklere sahip ilçemizde dokuz yıldan buyana çok güzel bir fuar gerçekleştiriliyor. Her yıl Tariş çırçır fabrikasında düzenlenen açılış törenlerinde fuar alanının yetersizliği ve eksiklikleri konuşuluyor, çözüm yolları aranıyordu. Bu yılki fuarımızın açılış törenine katılan Sayın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’ya fuar alanımızın eksikliği ve mevcutta düzenlenen çırçır fabrikasının durumu hakkında bilgi verildi. Sayın Bakanımız Fakıbaba’ya bölgemizde bakanlığa ait yaklaşık 20 dönümlük bir alanın bulunduğu ve yerin fuar alanı için uygun olduğunun bilgileri aktarıldı. Sayın Bakanımız Fakıbaba da alanın fuar alanı yapılması için kendilerine düşen ne varsa seve seve yapacağını ifade ederek gerekli imzaları kısa sürede atacağının sözünü vermesi bizleri de çok mutlu etti. Bu gelişme hepimizi memnun etti. İnşallah en kısa zamanda yerin tahsisi yapılır ve Milas’ımız beklediği yeni fuar alanına kavuşur bizlerde daha iyi şartlarda yerimizi alırız” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500